Beslenme ve Diyet Danışmanlığı

Uzman diyetisyen, danışanının tüm özelliklerini gözetilerek beslenme danışmanlığı yapmakta ve danışanını düzenli olarak takip etmektedir. İdeal kilonuza ulaştıktan, hastalık riskini en aza indirdikten sonra aylık konsültasyon ve ölçümlerle sağlıklı yağ düzeyinizin dengede kalmasını sağlayacak görüşmeleriniz devam etmelidir. Böylece beslenme alışkanlıklarınız, yaşam biçimi olacak şekilde kalıcı olarak değiştirilir. Teknoloji ilerdedikçe daha az hareket eder daha çokay oturur olduk. Işlenmiş gıdalar her an heryerde karşımıza çıkıyor ve artık mutfağımızda.

Bu yaş grubu çocuklar kendi bakış açılarına göre düzenlendiğinde eğitimden sıkılmazlar ve öğrenmeye hevesli olurlar. Bu yüzden çocukluk döneminde sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması daha kolaydır. Böbrek ve karaciğer hastalıkları genellikle iştahsızlık ve kilo kaybı gibi durumlarla karakterizedir.

Buna diyetisyen ve danışan süreç boyunca birlikte karar vermektedir. Zorunlu olmamakla birlikte hedef kilo veya duruma ulaşıldığında bir süre daha Vücut Ağırlığı Koruma Programı ile takip edilmesi kilo kontrolüne yardımcı olacak ve kalıcılık sağlayacaktır. Merhabalar, 2 ay önce başladık programımıza ve toplamda 13 kilo verdim açlık hissetme ve enerji düşmesi gibi bı sorun da yaşamadım. İlk başta danışmanlık alıp almama konusunda kararsız kalmıştım ama şimdi iyiki almışım ve başlamışım diyorum. Benim gibi tereddüt ve çekinceleri olan arkadaşlara da tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Danışanlarımızla öncelikle ön görüşme yapmaya özen göstermekteyiz. Ön görüşmede anamnezi (hasta öyküsü) aldıktan sonra vüminimize kompozisyon ölçer cihaz ile analiz yaparak kişiye süreç hakkında bilgi vermekteyiz. Hem tanışmış olmak hem de danışanımızın sorularına cevaplamak gerekir. Kişiler karın doyurmak ve açlık duygusunu bastırmak için beslenir. Beslenme danışmanlığı ile kişilerin yeterli ve dengeli beslenerek yaşam kalitelerinin artması sağlanmaktadır. Her kişinin beslenmesı birbirinden farklılıklar göstermektedir. Anne ve babaların yaptıkları en büyük yanlışlardan biride; çocuk beslenmesi ile yetişkin beslenmesinin aynı olduğunu düşünmektir.

Başlıca sindirim sistemi hastalıkları; reflü, gastrir, ülser, IBS’dur. Bu tip hastalıklarda hastalığa uygun kişiye özel bir beslenme programının hazırlanması şarttır. Başarıya ulaşmamızın sırrı sizleri daha sık görmemizi sağlayan haftalık seanslar, diyetisyeninizin measurement bir telefon uzakta olması ve en önemlisi hayatınızın bir parçası olmasıdır. Sosyal yaşantınızdan uzak kalmadan kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir programda gerçek başarıya ulaşabilirsiniz. Önemli olan diyetisyeniniz ile iyi iletişim kurup ondan öğrendiklerinizi hayatınıza aktarabilme becerinizdir. Normal koşullarda ise günlük harcanan enerjinin en az % 40, karbonhidrattan sağlanır.

Sağlıklı beslenmede günlük alınan enerjinin %25-30’u yağdan, %50-60’ı karbonhidrattan, % 15-20′ sinin proteinden gelmesi önerilir. Açlıkta yağ ve protein kullanıldığından, yağların yıkım ürünü olan “keton cisimler” denen moleküllerin miktarı kanda artar. Organların düzenli çalışması için kanın asit ya da alkaliye dönüşmemesi, nötr ortamda olması gerektiğinden yaşam tehlikeye girer.

Hızlı yaşam ile birlikte fast food girdi hayatımıza ve bunun gibi birçokay kontrol edemediğimiz nedenden dolayı obezite en büyük sağlık sorunu haline geldi. Çocuğun büyüme ve gelişmesinin yeterli ve yaşına uygun olabilmesi için doğru beslenmesi, fiziksel aktiviteyi günlük hayatına sokması gerekir. Çocukluk çağında zayıflama diyeti uygulanması çok yanlıştır. Esas olan çocuğa sağlıklı beslenme eğitimini verebilmektir. Programda çocuğun gereksinimlerine uygun beslenme programı hazırlanır, çocuğa ve ailesine sağlıklı beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışlar açıklanır. Sindirim sistemimiz hayatımızı önemli ölçüde etkileyen ve yaşam kalitemizi belirleyen bir sistemdir. Bu sistemdeki hastalıklar vüminimize ağırlığındaki artmaya veya azalamaya oldukça duyarlıdır.

  • Her birey kendine özgü fiziksel ve biyolojik özelliklere sahiptir.
  • Beslenme, vücudun çalışması için gerekli olan besin ögelerinin, besinlerle vücuda alınması, sindirimi, emilimi ve metabolize edilmesi basamaklarını içeren bir süreçtir.
  • Bu nedenle hastalıkların tedavisinde uygulanılacak olan tıbbi beslenme tedavisi kişiye özel olmalıdır.
  • Hastalıkların tedavisinde sizin sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacak olan beslenme ve diyet uzmanlarından profesyonel bir şekilde yardım almanız, iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır.
  • Beslenme biliminin ışığında damak tadınıza uygun bir yeme düzeni oluşturmak daha sağlıklı bir yaşam sürmek için beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti almak yaşantınıza uygun beslenme biçimini çokay kolay benimsemenize yardımcı olur.

yaklaşık 3 yıldır diyet yapmaya çalışıp birtürlü kilo veremiyordum. 3 aylık paket aldım ilk 2 ay bitti ve şimdiden çokay güzel kilo verdim. daha da önemlisi sağlıklı bir şekilde kilo veriyorum kendimi çok iyi hissediyorum ve artworkık fiziğim çokay daha güzel. Yıllardır takip ettiğim birinin böyle bir hizmet başlatması süper oldu. Daha önceki beslenme danışmanlığı dönemlerinde kontenjan bulamadığım için alamamıştım, bu sefer yakaladım ve hemen sonuç almaya başladım.

Ve uzmandan yardım alarak vücudumuzdaki bu kilo artışını olması gereken kiloya indirmek ve sağlıklı bir vücuda ulaşmak gerekir. Her yerde zayıflatıcı diyetisyen var; ama bizim farkımız, hastalıklara yönelik sağlıklı beslenme ile doğru ürünler önererek bütüncül olarak hastalığa yönelik doğru beslenme programı düzenleyerek bireyin şifa bulmasına destek olmaktır. Diyet yaparken kilo verirken, bunu yanında kaybedilen kiloyu korumak da oldukça önemli. Bu nedenle diyet yapanlar, dengeli bir yiyecek listesi oluşturmalıdır.

Oysa yetişkinlerden farklı fizyolojiye sahip çocukların beslenmeleri de yetişkinlerden farklı olacaktır. Çünkü besinsel ihtiyaçları yetişkinlere nazaran daha farklıdır. Bu dönemde çocuk sofraya oturmayı, tek başına yemek yemeği öğrenir ve bu aşamada genellikle anne ve babasını taklit eder.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve uzun vadede verilen kiloları koruyabilmek için fiziksel aktiviteler, ruh haliniz ve beslenme alışkanlıkları daima göz önüne alınarak özel planlaması gerekir. Bireysel Beslenme ve Danışmanlık Hizmeti diyetisyenlerimiz Başak İnsel ve Başak Göksel tarafından verilmektedir.