Hydrafacial

Uygulama satın alırken kaç seans ya da tedavi sürecinin ne kadar süreceği de bir diğer merak noktası. Kliniğimizde yapılan inceleme sonrası kaç seans yapılacağı bilgisi tedavi uygulanacak kişiye iletilir. 4 aşamadan oluşan Hydrafacial bakımı, son aşamasında da çizgi bakımı hedefliyor. Özel bir kolajen içeriğini tanzikle cilde veriyor ve iki renkte cilde verilen farklı ultraviole ışınlar ile gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor. ihazın ucuna takılan kişiye özel başlıklar aracılığı ile bir takım asitler ve vitaminler içeren serumlar sayesinde cildi resmen vakumla süpürerek yapıyor diyebilirim. Hydrafacial sanıldığı gibi sadece bir temizlik işlemi değil ayrıca cilt kırışıkları,cilt lekeleri, büyük gözenekler ve akne tedavisinde de iddialı .

Yeni Nesil Cilt Bakımı Tedavileri

Radyofrekans özellikli başlık makineye takılarak işlem başlatılır. Erkek-kadın fark etmeksizin, her cilt tipine, her mevsimde rahatlıkla uygulanabilmektedir. öncelikle solusyonlu bir vakum aleti ile ciltteki siyah noktalar ve gözenekler temizleniyor. sonrasında cildi soyan bir solusyon sürülüp tekrardan bir vakumlama yapılıyor, arkasından da nemlendirici solusyonlarla devam ediliyor. kollojen miktarını arttırıcı kırmızı led ve sivilce lekelerine ve renk farklılıklarına iyi gelen mavi led tutuluyor ve işlem tamamlanıyor. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cildin temizliği, beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması esastır.

Akşam yatmadan yüzünüzü estetisyenimizin önerdiği şekilde temizleyebilirsiniz. İşlem sonrası cildinizin bakım ve temizliği ile ilgili estetisyeninizden profesyonel öneriler de alabilirsiniz. Hava kirliliği, ilerleyen yaş, stres gibi bir çok faktörden kaynaklı olarak cildimizin eski canlılığını yitirebiliyoruz. Bu aşamada yüz için canlandırıcı bakım ve uygulamalar devreye giriyor.

Bu sayede yüzeysel değil daha derin bir temizleme ve cildi harekete geçirme söz konusu. Özel bir makine yardımıyla ilk defa temizleme, soyma,yenileme,nemlendirme,antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin kombinasyonu birarada yapılıyor. Hydrafacial cilt bakım uygulamasında bir seans ortalama forty five ile 60 dakika içerisinde tamamlanır. Hydrafacial uygulamasında ilk olarak, vakum ve sıvı ile cilt derinlemesine temizlenir.

Sivilce ve akne sorunu yaşayanların hydrafacial uygulamasından yüksek verim almasının en önemli nedenlerinden biri de led terapidir. Çünkü sivilce ve aknelerin büyük bir kısmı bakterilerden kaynaklanır. Led terapisi, ciltteki bakterilerin yok edilmesini sağlayarak, cildin güçlenmesine yardımcı olur.

  • Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır.
  • Cilt tipine ve ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır.
  • HydraFacial cilt bakımı işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu temizlemeye başlar.
  • Özel dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler ile cilt nemlendirilir.

Ankara’da hydrafacial ve diğer medikal cilt bakımı uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Kişiye özel planlanan bir bakım ve tedavi yöntemi olan “Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı ortalama 200 TL ile 2000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir. Hydrafacial cilt bakımından etkili sonuçlar almak için 4 ila 6 seans arasında yaptırmanızı öneririz. Size kaç seans cilt bakımının gerektiğini uzman hekimden öğrenebilirsiniz. Hydrafacial uygulaması yaptırdığınızda karşınıza çıkabilecek bir problem ya da olumsuz bir durum var mı merak edilen noktalardan biri olarak öne çıkıyor. Herhangi bir yan etki yaratmayan uygulama cilt tedavisi üzerine gerçekleştirilen en iyi tedavi yöntemidir. tabakası ‘Epidermis’e zarar veriyoruz ama Hydrafacial ile böyle bir sorun yok.

Bu nedenle Ankara’da hydrafacial ile cilt bakımı fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. LED terapiise hydrafacial uygulamasının en önemli aşamalarından biridir.

Lekeli, akneli ve gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan özel başlıklarla yeni cilt katmanı ortaya çıkarılır. Özel bir vakumlama sistemiyle yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere cilde uygulanan bir işlemdir. Nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekeli, sivilce, siyah nokta ve geniş gözenek problemi olan ciltlere temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma sağlar. İşlem 1 seans olarak uygulanabileceği gibi, tedavi amaçlı yapılan uygulamalar ve daha uzun süre kalıcı etki için four-6 seans uygulanmaktadır. Her yaşta uygulanabilen bu işlem, daha ilk seansında gözle görülür sonuçlara ulaşılmaktadır.

Hydrafacial Hangi Durumlarda Etkilidir?

Kolajen ve elastin lifleri güçlendirir, cildin sıkılaşmasını sağlar. Yazımızın devamında hydrafacial ile medikal cilt bakımı hakkında bilgi vereceğiz.

HydraFacial daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için, tüm cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bir antiaging bakım sistemidir. HydraFacial, bir yandan cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki problemlerin onarılmasına yardım eden bir anti-aging bakım sistemidir. Basınç uygulayan bir başlıkla püskürtülen özel solüsyonlar, yine bir başka başlığın vakum etkisiyle ölü dokuları da aspire ederek temizler. Aynı başlıkla cilde, peptidler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi anti-getting older ve antioksidan solüsyonlar pompalanarak cilt yenilenmesi sağlanır. Hydrafacial ile cilt bakımı işleminde tercih edilen seans sayısı ve kişinin cilt yapısı belirleyicidir.

Çünkü kuru ciltler, özellikle kış aylarında, kolayca yıpranır ve kırışır. Hydrafacial uygulamasında kullanılan kremler sayesinde birçokay farklı cilt tipine özel, yoğun nemlendirme yapılabilir. En hassas cilt tipinden, çok yağlı cilt tipine, yılın her günü güvenle uygulanabilen bu yöntem,ilk seansta gözle görülür bir fark oluşturur.

Selülit Tedavisi

Bu yöntem cildin derinlemesine temizlenmesine, beslenmesine, nemlenmesine ve yenilenmesine olanak sağlamaktadır. İnsanoğlunun “yaşlanma” endişesi başladığından bu yana daha genç bir cilt için çok sözler verildi. Popüler inancın aksine topikal ürünler , yaşlanmanın gerçekleştiği cilt katmanlarına ulaşamamakta ve tedavi edememektedir. Uygulama sonunda cildiniz temizlenir ve cilt tipinize uygun olarak belirlenecek olan nemlendiriciniz ile güneş koruyucunuz sürülür. Bakım sonrası günlük hayatınızda cilt tipinize uygun SkinCeuticals veya Perricone MD vb.