Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Ameliyatsız yapılan işlemlerin çok ilgi görmesinin başlıca nedeni; hastanın ameliyat sonrası süreçlere göre, bu işlemler sonrası çokay çabuk şekilde sosyal hayata geri dönebilmesidir. Bu işlemlerin tercih edilmesinde diğer bir sebepte; ciltte içten bir yapılanma ve gençleşme sağlamanın daha doğal bir görünüm sağlamasıdır. Cilt bakımının etkisi cilt yapınıza, beslenme şeklinize, cildinizin dış faktörlerden etkilenme derecesine ve en önemlisi günlük bakımınıza göre değişkenlik gösterir. Günlük bakımda cilt tipinize uygun ve doğru ürünler kullanmak, günlük bakımınıza önem vermek, medikal etkinin daha iyi korunmasını sağlar. Bu nedenle cilt alttan üste bir etki ile temelden revize edilir. Bu revizyon sırasında da deri altında olan fakat deri yüzeyine çıkmayan, ileride drawback olabilecek ögeler sivilce olarak deri üzerine çıkabilir.

Medikal Cilt Bakımı Tedavileri

Kilit askı ile ip uygulamaları; daha çok ağır yüzlerde, daha olgun yaştaki hastalarda tercih ediliyor olup, her türlü yüze rahatlıkla uygulanabilir. Yanak bölgesi, elmacık kemikleri, çene hattı belirginleştirme, gıdı germe, kaş kaldırma, yüz ovali belirginleştirme amaçlı uygulanabilir. Uygulama aynı zamanda cilt kalitesini arttırıp, kolajen oluşumunu tetikler; işlemin 5-7 yıl etki süresi vardır. İşlem lokal anestezi ile gerçekleştirilir ortalama 1-1,5 saat sürer.

Medikal Cilt Bakımı İşlemi Tekrarlama Süreci

Orta ve derin kimyasal peeling iyileşmesi uzun sürer ama daha derin çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmada daha etkilidir. Mezolift uygulaması sonrası ise cildin nem ihtiyacı sağlanırken, daha sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır. Her iki işlemin göstermiş olduğu gerdirme etkisi ile cilt yer çekimine karşı toparlanır. Her kadın elbette ki; güzel, pürüzsüz, gergin, parlak, genç ve diri bir cilt arzular. Günümüzde plastik cerrahi operasyonları kadar, ameliyatsız yapılan işlemlerde hastalar tarafından çokay ilgi görmektedir.

Bu etkilerin idame ettirilmesi ve cildin kendini bırakmaması için evde yapılacak olan basit günlük bakımlar ile etkiler desteklenebilir. Böylece daha hızlı etki sağlanır ve başlatılan tedavi boşa gitmemiş olur. Profesyonel cilt bakımının belli bir süre uygulanıp cilt tedavi edildikten sonra bırakılması uygun değildir.

Kontrol altına alınan ciltlerde ayda bir ya da 45 günde 1 medikal cilt bakımı yapılabilir. Günlük cilt bakımını aksatmayan ve doğru ürünler kullanan hastalarda ise bu süre 2 ayda bir şeklinde olabilir. Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra, hastanın yüzü özel bir jel ile tekrar temizlenir. Yumuşak pedler ile bu jel temizlendilten sonra peeling uygulaması yapılır. Bu şekilde, medikal cilt bakımının diğer adımlarının daha etkili olması ve derinin iç kısımlarına nüfuz ederek daha başarılı olması sağlanır. Çünkü peeling ile ölü hücreler cilt üzerinden uzaklaştırılır. Herkesin medikal cilt bakımı ihtiyaçları farklılık göstermektedir.

  • Cildin ihtiyacı dahilinde ultrasound ile kolajen doku uyarılır.
  • Cilt sorununa yönelik serum ve oksijen terapi ile cilt altı beslenir.
  • Son advertım olarak ise güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi tamamlanır.
  • Tüm bu süreç esnasında cildinizin ek bir bakıma ihtiyaç duyması durumunda AS Estetik uzmanları gerekli bakımı cildinize uygular.
  • Açık gözenekler aracılığıyla vitamin desteğine doyan cildin sıkılaşması için cilt tipine uygun maskeler kullanılır.

Genelde aptos ve kilit askı yöntemleri en çokay tercih edilen ip ile askılama çeşitleridir. İnce ciltli, genelde yaşı genç olan hastalara (30 yaş civarı) daha uygundur, bu hastalarda daha erken yaşta cilt sıkılığı sağlanması hedeflenir. Ciltte sıkılaşma, Nasolabial (yanak kenarı) çizgilerin açılması, yüz ovalinin belirginleşmesini sağlar.

Lifting etkili cilt bakımı nedir?

Yüz liftingi yaşlanma, sık sık kilo alıp verme aşırı mimik hareketleri, UV ışınları yoğun yağlanma gibi nedenlerden dolayı yüzde oluşan sarkma, gevşeme ve kırışıklıkları, mevcut deformasyonları önleyen bir yöntemdir. Kesinlikle cerrahi bir operasyon değildir. Deri altına herhangi bir enjeksiyon uygulaması yapılmaz.

Bu durumda yani medikal cilt bakımı sürecinde cildinizde sivilce çıkarsa, yapılan işlem cildinizi bozmuş sayılmaz aksine derinden bir tedavi uygulandığı kendini gösterir. Profesyonel ve günlük bakımlara devam edildiği zaman sivilceler büyük ölçüde iyileşecektir ve cilt daha güzel görünecektir. Çıkan sivilceniz iyileşmez ise doktorunuza danışarak süreci anlatıp çözüm bulabilirsiniz. Klinikte yapılan profesyonel cilt bakımı ile ciltte bir tedavi başaltılır ve yoğun bir etki oluşturularak cilt terapisi sağlanır. Fakat bu olumlu etkiler bir süre sonra, diğer medikal cilt bakımı seansına kadar hafifleyerek kaybolur.

Medikal cilt bakımı da periyodik olarak daimi şekilde uygulanmalıdır. Daha önce medikal cilt bakımı yaptırmayan, cildinde yoğun derecede siyah nokta olan, sivilceli, akneye yatkın ciltlerde 15 günde 1 şeklinde four yoğun bakım kürü uygulandıktan sonra, cilt kontrol altına alınır.

Karbon Peeling acıtır mı?

Karbon Peeling Acı Veren Bir Uygulama Mıdır? Lazer cihazlarında bulunan soğutma sistemleri sebebiyle, uygulamada genellikle ağrı / acı hissedilmediği belirtilmektedir. Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “hafif bir batma” olarak tanımlamaktadır.

İşlem sonrası hasta çok çabuk bir şekilde sosyal hayata döner. İşlem sonrası sonuç three hafta içinde tam olarak belirginleşir. İşlem sonrası three hafta uyku sırasında sırt üstü yatılmalı, diş tedavisi gerçekleştirilmemeli ve ağzı çok açacak girişimlerde bulunulmamalıdır.ve yüze masaj ve kese uygulanmamalıdır.

Peeling ve Mezolift Uygulamaları;Kimyasal peeling gibi lekeleri, kırışıklıklar, ve düzensiz pigmentasyon gibi cilt kusurları çeşitli tedavi. Onlar gelişmiş ton ve doku ile yeni bir deri tabakası ortaya, ölü cildin dış katmanları pul pul. Tam yüz gençleştirme ek olarak, cilt soyma bazı türleri aynı zamanda akne, aktinik keratoz (güneş hasarı lekeleri) güneş hasarı ve güneş ile ilgili yaşlanma gibi cilt hastalıkları çeşitli kullanılabilir. Hafif kimyasal peeling yüzeysel deri üzerinde çalışmak ve tedavi sonrasında helloçbir kesinti çok az var.