Lazer Epilasyon

İğneli epilasyon uygulaması varisli kişilere, kalp pili kullananlara, sedef, vitiligo gibi deri hastalığı olanlara ve kanserli vakalara kesinlikle yapılmamaktadır. İşlem sonrasında ilk 24 saat parfüm, kozmetik ürünü gibi deriyi tahriş edebilecek ürünler kullanılmamalı, cilde sürülmemelidir. Ortalama 2 ila three saat su değdirilmemeli ve tedavi alanına antibiyotik içeren kremlerin sürülmesi tavsiye edilmektedir. Ürünlerde müşteriye veya bölgeye özel program kayıt özellikleri yer almaktadır.

Daha sert tüylerde güç sağlamak için yüksek hız ayar işlevine sahip epilatörleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem temizlik açısından kolaylık sağlar hem de görünmeyen bölgelerdeki tüylere ulaşmanıza yardımcı olur. Epilasyon aleti nasıl temizlenir sorusuna cevap olarak öncelikle kullanım kılavuzunu takip etmek oldukça önemlidir. Epilasyon cihazını temizlemeye başlamadan önce, kapatmanız ve fişini çekmeniz gerekir. Her yüzeyi temizleyebilmeniz için tüm kapakları ve ekleri çıkarın. Cımbız silindirinin arkasında ve ekler arasında tüy birikmesi olabilir, duşta kullandığınızda bu durumla sık karşılaşabilirsiniz. Çoğu epilalasyon cihazı modelleri, uzun kıllara sahip küçük bir fırça ile birlikte gelir.

İğneli epilasyon öncesinde tüylerin belli bir miktar uzamasını beklemek gerekmektedir. Bu sayede kıl kökleri daha rahat bir şekilde gözlemlenebilecek ve daha rahat uygulama yapılabilecektir.

Uygulamadan sonra birkaç gün içerisinde tüyler dökülmeye başlayacaktır ve seanslar süresince ağda, ip, tüy dökücü kremler kullanılmamalıdır. 24 sat sıcak su değdirilmemesi ve 48 saat bölgenin tıraş edilmemesi gerekir. Merhabalar, epilasyon kelimesi tüy giderme işlemini tanımlamak için kullanılır. Evde kullanılan epilasyon aletleri de epilasyon yani tüy giderme işlemini yapar ancak sonuçları kalıcı değildir. Daha doğrusu lazer epilasyon cihazları evde kullanım için çok çok pahalı cihazlardır. Günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi kabul edilen Buz Lazer cihazlarının fiyatı 75.000 Euro’dan başlamaktadır. Bu kadar pahalı cihazların evde lazer epilasyon yapmak için alınması pek mümkün değildir.

Saç Bakımı

Bütün vüreduce için uygun olan bu işlem genital bölge, koltukaltı, yüz, bacak gibi birçokay bölgede rahatlıkla uygulanmaktadır. İşlem sırasında hissedilen acı duyarlılığınıza göre, makinenin modeline göre ya da uygulayan uzmana göre değişecektir. Gerekli olduğu takdirde anestezik krem kullanılması da acıyı ağrıyı daha az hissetmenizi sağlayacaktır. Kadınların yanı sıra son dönemlerde erkekler de iğneli epilasyonu tercih etmektedirler. Özellikle de yanak ve omuz, sırt gibi bölgelerde çokça iyi sonuçlar alınmaktadır. Ancak söz konusu bölgede oldukça yoğun bir kıl yapısı bulunmaktaysa önce lazer epilasyon yapılması çokay daha uygun olacaktır. İğneli epilasyon tek tek her kıl köküne girilerek akım verildiği düşünüldüğünde işlemin ne kadar uzun süreceği ve yapılacak olan seansların çokluğu göz ardı edilmemelidir.

Lazer epilasyonun incelttiği tüyler ile ardından yapılacak iğneli epilasyon sayesinde büyük bir oranda yok olacaktır. Epilasyon aletleri sahip oldukları özelliklerle her kullanıcının ihtiyacı olan rahatlığı sunar. Akakce.com aracılığıyla epilasyon aleti özellikleri hakkında bilgi alarak ıslak ve kuru kullanıma sahip olan cihazları mı tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Birçok epilatör modeli duşta veya kuru ciltte kullanıma izin verir. Kablolu ve pille çalışan seçenekleri bulunan bu cihazların bütçenize göre birçokay modeli bulunur. En ucuz epilasyon aleti modellerine akakce.com üzerinden ulaşabilir, aradığınız ürünü detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Cımbız sayısı da epilasyon cihazı seçiminde oldukça önemlidir.

  • Sonrasında da tüyleri nazik bir şekilde kökünden alarak haftalarca pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar.
  • Siz de Philips Lumea gibi dilediğiniz ürünü sepetinize ekleyerek ödeme koşullarını sağlayıp anında ürününüze sahip olabilirsiniz.
  • Uygulamadan hemen sonra ilk iki gün havuza ya da denize girilmemesi gerekmektedir.
  • Temiz ve de kuru cildinize uygun olan epilasyon başlığını tüylerden kurtulmayı istediğiniz bölgede cihazı gezdirmeniz gerekmektedir.
  • Epilasyon cihazı kullanımı son derece basit ve de güvenlidir.
  • Evde uygulanan lazer epilasyonlarda basit kızarıklıklar olması oldukça normaldir ve 24 saat içerisinde de bu kızarıklıklar kendiliğinden geçecektir.

Yüksek sıklıkta cımbıza sahip ürünleri tercih ederek daha kolay sonuç elde edebilirsiniz. Bazı epilasyon cihazlarında vücudunuzun bütün bölgelerine uygun olan epilatör başlıkları bulunur, bu da özellikle koltuk altı gibi erişilmesi zor alanlara ulaşmak için oldukça yararlıdır. Hız ayarı özelliği sayesinde istediğiniz hız ayarında tüylerinizi alabilirsiniz.

Lazer epilasyonda lazer ışını kıl kökünü hedefler ve kıl kökünü kalıcı olarak hasara uğratır. Dolayısıyla istenmeyen tüylerle mücadele en etkili yöntem lazer epilasyondur. Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir, masaj konforunda ağrısız bir lazer epilasyon sunar. İğneli epilasyon cihazı, çokay uzun yıllardır kullanılan ve uygulama tekniği son derece titizlikle çalışılması gereken bir yönteme sahiptir. Kıl köküne ince bir steril iğne girilerek çok düşüm akımla elektrik uyarısı yapılmaktadır. Bu işlemden sonra kıl, cımbız ile çekildiği anda hemen gelecektir. İşlem sırasında kızarıklık, kabartı ve birkaç gün sürecek küçük kabuklanmalar gözlemlenmektedir.

Tüm epilatör parçalarındaki kılları toplamak ve tüm bölgelerdeki kılları temizlemek için bu fırçayı kullanabilirsiniz. Bunu bir lavabonun üzerinde yapmak en iyisidir, böylece kılları aşağıya doğru durulayabilirsiniz. Alternatif olarak, epilasyon aletinizi temizlemek için epilatör parçalarınızı bir saç kurutma makinesi ile temizleyebilirsiniz. Ancak fırçalar daha etkilidir ve köşelere kolayca girerek her bölgeyi temizlemenizi sağlar. Su geçirmez bir epilatörünüz varsa, tüyleri gevşetmek ve çıkarmak için parçaları akan suyun altında durulayabilirsiniz.

Uzmanlık ve ustalık gerektiren bir bu uygulamada her ne kadar özenli çalışılsa da hafif kızarıklıklar ve hassas bir cilt ise kabartılar oluşması büyük olasılıkla muhtemeldir. Seans sayısı yine tüylerin çıkış süresi, rengi, yapısı ve yoğunluğu ile ilgilidir. Seans sıklığı ilk başta oldukça yoğun iken giderek azalacaktır. Aynı zamanda da kişiye özel iğne kullanılması steril olmaları nedeniyle bulaşıcı hastalıklara maruz kalma olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

Aksi takdirde güneş koruyucu kremlerle korunmaz ise ciltte lekelenmelere yol açacak ve tahrişlere neden olabilecektir. Tatile çıkmadan önce de lazer yapılmaması tavsiye edilmektedir. Erkeklerin ergenlik döneminin tamamlanmasıyla lazer epilasyona ihtiyaç duyarlarsa başlayabilmeleri uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da ergenlik döneminde hormon üretimi ve kıl köklerinin hormonlara yönelik duyarlılığı fazla olduğu için uygulamalar çokay etkili olmayabilmektedir. Ancak aşırı tüylenme gibi durumlarda lazer epilasyon yapılması gerekli görülüyorsa önce hekim kontrolünde yapılacak hormon testleri gerçekleştirilmelidir. Lazer uygulamalarında işlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler kadın ve erkek için farklılık göstermemektedir.