Altın Iğne Nedir?

Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan deri sarkma ve gevşekliğinin tedavisinde altın iğne radyofrekans başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Uygulama kolların iç yüzeylerine, bacak içlerine yapılabilmektedir. Uygulama son derece konforlu bir şekilde yapılmaktadır. Ortalama kol ve bacak bölgesinde 1 ay sonra derinizin gerginleştiğini ve sarkmanızın azaldığını göreceksiniz. Bu sayede deri altı ve derideki gevşeklik ve sarkma ameliyatsız olarak asgariye inecektir.

Altın İğne Uygulaması Kullanım Alanları

  • Tamamen doğal bir yenilenme ile sıkılaşma ve yüz germe etkisi cilt üzerinde hızlı bir şekilde görülüyor.
  • Özellikle el, boyun ve dudak çevresi kırışıklıkları gibi cerrahi müdahalenin zor olduğu bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar veren Intracel yaz dahil yılın dört mevsimi yapılabiliyor.
  • Sonrasında acı hissinin en aza indirilebilmesini sağlayan lokal anestezik kremler uygulanır.
  • Üstelik iğneler altın olduğu için enerji iletimi çok iyi bir şekilde sağlanıyor.
  • Kısa bir süre kremin etki etmesi beklendikten sonra işleme geçilir.

Zaten ameliyat olmadan radyofrekans haricinde bu bölgelerde deri sıkılaştırmasını başarıyla yapabilen başka bir tedavi bulunmamaktadır. Altın İğne ile tek seansta ciltteki yenilenme gözle görülür bir şekilde farkedilebilir. İstenilen sonuçlara ulaşmak için gereken seans sayısı uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişmektedir. Uygulama yapılan bölge mutlaka güneşten korunmalıdır ve düzenli olarak güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Uygulama sonrası düzenli olarak nemlendirici krem kullanılmalı ve güneşten koruyucu krem de mutlaka ihmal edilememelidir. Altın uçlu iğneler cilt altında ki kolajen ve elastin liflerini uyararak, hem kırışıklıklardan hem de ciltte oluşmuş olan sarkmalardan kurtulmamızı sağlamaktadır. Lazerle, peeling yöntemi ile ya da dermabrazyonla yapılan tedavilerde ciltte oluşabilecek ciddi problemleri Fraksiyonel Radyofrekans ile kesinlikle görmek mümkün olmamaktadır. Yüzde uzun süren kızarıklıklar, günlerce düzelmeyen cilt ödemi ve işlem sonrası oluşabilecek yanıklar kesinlikle izlenmez. Çünkü fraksiyonel radyofrekans enerjisi direkt olarak cilt altına verilir.

Altın İğne Scarlet ( Fraksiyonel Radyofrekans )

Daha yüzeysel çalışılarak gözeneklerin sıkılaşması, lekelerin tedavisi ile cilt tonu eşitlenmesi kolaylıkla sağlanabilir. Ayrıca parametrelerin değiştirilmesi ile göz çevresi, dudak üstü gibi ince derili alanlarda ya da sivilce izleri gibi en derin uygulamalarda da bu yöntem kullanılabilir. İğneli Radyofrekans (Altın iğne) uygulaması kozmetik sektöründe, ameliyatsız yüz gerdirme işlemlerinden biri olarak da bilinir. Dr. Bülent Cihantimur, ayrıca tedaviye mezoterapi kokteyllerini de dahil ederek işlemin çokay daha etkili hale getirilebileceğini söyledi. yüzümde çıkan aktif sivilceler, geçmişten kalan kırmızı/kahverengi sivilce izleri ve mütemadiyen sırıtmaktan oluşan, burundan ağız kenarlarına inen ince çizgiler için yaptırdığım uygulama.

Yeni teknolojik cihazlarda uygulama artık daha konforlu olmaktadır. Ancak yine de uygulama öncesi anestezik kremler ile oluşabilecek ağrı hissi minimale indirilmektedir.

Vücudun çevresel faktörlere en çokay maruz kalan bölgesi yüzdür. Yine aynı zamanda vücutta en çokay kullanılan bölge yine yüzdür. Yaşlanmanın ilk belirtileri de bu bölge de meydana gelmeye başlar. Cilt yaşlanması bir yandan doku yenilenme ve doku esnekliği kapasitesinin azalması, çevresel faktörlerin cilde verdiği hasar sonucu ve yer çekimi etkisiyle meydana gelir. İlerleyen yaşla birlikte yenilenme yeteneği azalan cilt parlaklığını yitirir ve incelir. Esnekliğini kaybeden dokular yer çekiminin etkisi ile aşağı doğru yer değiştirirken, zemindeki kaslarının etkisiyle derin ve yüzeyel kırışıklıklar meydana gelir. Yüzün aşağı doğru sarkması sonucu da yüz ifadesini asık olur ve yorgun görünüm meydana gelir.

yarım saat öncesinden uyuşturucu krem sürülmesi şart yoksa işkenceye dönüşüyor. krem sürülse bile her yeri eşit uyuşturmuyor yalnız, özellikle kemik üstüne denk gelen bölgeler yine de acıyor. sivilce olarak değil de, sivilce ucu gibi beyaz noktalar bütün yanağımı, çenemi kapladı. doktora sorduğumda normal olduğunu söyledi, sonrasında geçti zaten.

Etkili olması için belli bir süre gerektirmeyen bu uygulama cilt problemine göre bir ya da birden fazla seansta cilt sorununu ortadan kaldırabilmektedir. Hastalar için öngörülen ortalama seans sayısı ise çoğunlukla three’tür.

Altın İğne (ameliyatsız Yüz Gerdirme) Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Uygulama nedenine göre işlem sırasında gerekliyse ilaç, krem uygulamaları yapılır. Tedavi uygulamaları 15 gün aralıklarla ortalama three seans olacak şekilde planlanmaktadır. Hem gençlerde, hem orta yaşlarda, hem de ileriki yaşlarda kullanılabilen geniş bir skalası olan bir cihazdır. Genç hastalarda daha çok akne izi ve ameliyat izlerinin tedavisinde kullanılır. Scarlet, lazer ve liposuction tedavileri sonrasında ve gebelik ertesinde cildi sıkılaştırmak amacıyla da kullanılır.

Selülit mezoterapisi sonrasında bir three- four seans altın iğne uygulaması yapılarak selülitli alan tamamen temizlenir ve cilt toparlanır. Yüzdeki kırışıklıkları yok etmeye yönelik diğer yöntemler cildin alt tabakasına etki ederken yüzeydeki deriye de zarar verme riski oluşturabilir. Intracel uygulamasında iğneler ile cildin içine girilip en altına etki edildiği için böyle bir threat söz konusu değildir. Cerrahi yöntemlere göre çokay daha avantajlı ve konforlu olan altın iğne uygulaması ile işlem yapıldıktan hemen sonra farkı görebilirsiniz.

Uygulama sonrası 1-2 gün bir miktar kızarıklık olabilmektedir, bazen hafif bir kabuklanma gözlenmektedir. Uygulama sonrası, ertesi gün uygun kapatıcılar ile sosyal yaşama rahatlıkla devam edilebilmektedir. Maksimum etki ise son seanstan 3-four hafta sonra izlenmektedir.

Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilmesi, lazer uygulamalarına göre bir avantaj göstermektedir. Uygulama yüz bölgesi için 30 dakika civarında sürmektedir. Genellikle kırışıklık ve cilt kalitesinin artması için 4 hafta ara ile 2 seans yapılmaktadır. Ancak yara ve akne izleri için daha fazla uygulama gerekebilir.

Eğer birden fazla seans gerekirse, hasta 15 ila 30 gün (doktorunuzun önerisine bağlı) ara ile bu seansları tamamlayabilmektedir. Derinin ana desteği olan kolajenin yeniden sağlanması ve kaybının önlenmesiyle deri sarkmaları engellenir. Liftingle internet bir çene hattı için alt yüz bölgesinde etkili sonuçlar alınır.