Dudak Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir çok firmanın çokay çeşitli dolguları dudakta kullanılırken ben kişisel tercih olarak kiss, lips gibi özel olarak dudak için tasarlanmış dudak dolgusu kullanmaktayım. Bu dolguların içerdiği hyaluronik asit miktarı fazla ve çapraz bağları daha güçlüdür. Teosyal kiss; teosyal dudak dolgusu olarak bilinmektedir. Teosyal kiss dudak dolgusu içerdiği lokal anestezik sayesinde dudakta ağrı oluşturmadan rahatlıkla dudaklara enjekte edilebilmektedir. Bugün konumuz ağırlıklı olarakdudak dolgusu fiyatları.Dudak dolgusu İstanbul‘da, özellikle son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen bir estetik operasyondur. Genelde biraz daha geriye baktığımızdadudak dolgusuve benzeri estetik uygulamaları biraz daha ileri yaştaki insanların tercih ettiği bir uygulamaydı. Gelişen teknoloji ile daha de gelişen estetik dünyası artworkık daha kaliteli medikal ürünler ve makineler ile çalışarak daha verimli sonuçları almanızı sağlıyor.

Dudaklar; genetik faktör, östrojen kaybı ya da ilerleyen yaş gibi nedenlere bağlı olarak incelir, sarkar ve kind kaybı yaşarlar. Dolgu veya liposuction ile yağ enjeksiyonu gibi cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemlerle dudaklara istenilen formun kazandırılması işlemine ise dudak dolgusu denir. Merhaba, Dudak dolgusuyla ilgili en sık karşımıza çıkan downside ‘ördek dudak’ görüntüsüdür.

Aksi durumda aşırıya kaçılan dolgu dudak işlemleri yüzle uyumlu bir görünüm sağlamaz. Altın oran dediğimiz o ölçüm iyi yapılmadığında yüzde abes bir görüntü ortaya çıkar ve sonuçta bu durumdan kimse memnun kalmaz. Sonrasında ise kişi son çare olan dudak dolgusunu eritmek için ayrı bir işlemden daha geçer. Bu sebeple dudak dolgusu yaptıran kişi arzuladığı görüntüyü ilgili uzmanla paylaşmalı ve bu görüntünün yüz hatlarıyla ne kadar uyumlu olup olmadığı kısmını işin uzmanına bırakmalıdır.

İlk kez uygulanıyorsa 2 hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir. Kalıcılık süresi dolgunun konsantrasyonu ve kişinin cilt yapısına göre ortalama 6-12 aydır. Dudak dolgusu için günümüzde en çokay kullanılan madde hyalüronik asit maddesidir. Bu madde dudak yapısı ile en uyumlu dolgu maddesidir. Yapılan dudak dolgusu operasyonlarının %ninety five ‘inde bu madde kullanılmaktadır. Ayrıca dudak dolgusunda kullanılan bir çokay kimyasal madde bulunmaktadır.

Dolgun Dudakların Küçültülmesi

  • İşlem lokal anestezi veya sedasyon ile gerçekleştirilebilir.
  • Kalıcı olması nedeniyle daha çok tercih edilen yağ transferi işlemi 6 ay içinde etkisini gösterir ve kalıcı dolgun dudaklara sahip olmak isteyenler bu yöntemi tercih etmektedir.
  • Permalip kalıcı dudak silikonu implantı aynı şekilde meme protezi gibi dayanıklı bir silikon malzemedir ve pahalıdır.
  • Yağ enjeksiyon yöntemi olan Liposuction uygulaması merdiven altı yerlerde ciddi sağlık sorunlarında sebebiyet vereceği için mutlaka hastanede ve steril ortamda uygulanması elzemdir.
  • Birinci aşamadan sonra karın bölgesinden toplanan yağ dokusu inceltilip, mikroenjeksiyon ile dolgunlaştırılması planlanan dudağa enjekte edilerek uygulama tamamlanır.

Dünyada sıklıkla dudak dolgu maddesi olarak Hyalüronik asit tercih edilir. Bu dolgu maddesinin kalıcılığı 6-8 ay civarındadır. Uygulamanın tekrarlanması ile bu süre uzar ve birkaç uygulamadan sonra hacim kalıcı hale gelir. Dudak dolgunlaştırma tedavisi ortalama dakika sürer. Dolgu maddesi çokay ince bir iğneyle cildin içine enjekte edilir. Uygulama yapılmadan önce dudak bölgesine anestezik krem uygulanır. Kişi, uygulama sonrası günlük hayatına dönebilir.

Birkaç gün sonra morlukların rengi hafiflemeye başlayacak, sonra da tamamen geçecektir. Yani, endişelenecek herhangi bir durum olduğunu düşünmüyorum, işlem yaptırdığınız doktordan isterseniz görüş alın. Dudak dolgunlaştırması amacıyla kullanılan çokay sayıda dolgu maddesi mevcuttur. Dudak dolgusunun kalıcılığı kullanılan maddelere bağlı olarak değişir.

Öncelikle dudak dolgusunun herkeste aynı standart bölgeye yapılmadığını bildirmekte fayda var. Dolgunun nereye uygulanacağı kişinin dudak yapısıyla örtüşen bir analiz oluğu için kişiden kişiye değişiklik gösterir. İşlem sonrası ortaya çıkan sonucun hem doğal bir görünüm sağlaması hemde kişiyi memnun edecek düzeyde olması için dudakta hangi bölgenin dolguya ihtiyacı olduğu iyi analiz edilmelidir.

Hemen Mobil Uygulamayı İndir Avantajlı Fiyatları Kaçırma

Fakat bu maddelerin yan etkileri fazla olabilmektedir. Bu nedenle dudak dolgusu yaptırırken kullanılan maddenin markasına ve ismine çokay dikkat edilmesi gerekmektedir. Fakat günümüzde ünlü estetik doktorlarının neredeyse hepsi hyalüronik asit ile dudak dolgusu yapmaktadır. Kalıcı dudak dolgusu fiyatları uygulanan kliniğe, doktora ve şehire göre değişiklik gösterir. Juvederm malzemeleri Hyaluronik asit kullanılarak üretildiğinden dolayı kalıcı dolgu Voluma markası haricinde kalan tüm markaların etki süresi 12 aya kadar kalıcılık sunabilmektedir.

İşlemi henüz yeni yaptırdığınız için dudaklarınızın şiş olması çok normal. Yapılan dolgunun nihai etkisini tüm ödem ve şişlik indikten sonra, yani yaklaşık 7-10 gün sonra görebilirsiniz. Dudaklarınızdaki asimetri sorununu çözmek için ikinci bir uygulama yaptırmış ve bu uygulama sonrasında meydana gelen şişlikler, morluklar konusunda endişelisiniz. Dolgu enjeksiyonu sonrası dudakların morarması, şişmesi normal olarak kabul edilir. Ancak bazı kişilerde bu tür sorunlar daha ekstrem bir şekilde görülebilir. Enjeksiyon yapılırken iğne hassas bir noktaya denk gelmiş olabilir, bu da aşırı morarmaya neden olmuştur.