El Dolgusu

Geçici yüz dolgusu maddeleri 1 yıl ile 2 yıl içinde kendiliğinden erir. Yaşlandıkça, ellerimiz bazı değişikliklere uğrar ve bu çoğu zaman vücudun diğer bölümlerinden çok önce olur. Vücudun herhangi bir yerinde açığa çıkan ciltte olduğu gibi, ellerin üzerindeki cilt de güneşten zarar görebilir, ancak daha da dikkat çeken durum, şekil değiştirmeye başlamasıdır. Yaşlandıkça, eller hacim kaybetmeye başlar, bu da damarları, tendonları ve kemikleri daha belirgin hale getirir. Dolgu ile el gençleştirmede el dolgusunda seçilen hyaluronik asit dolgular ele güzel hacim verir ve nemlilik sağlar,volüm ve nemlilik arttığı İçin el derisi daha sağlıklı görünür.

  • Yani yüzün bakımlı, deformasyondan uzak olması “güzel” olmak için yeterli olarak görülmektedir.
  • Daha canlı, sağlıklı ve estetik bir görünüme sahip olmak için el dolgusuna başvuran kişilerin sayısı ise zaman geçtikçe artmaktadır.
  • Üstelik bu kavram, zaman geçtikçe daha da önemli hale gelmektedir.
  • Cilt altına vücuttan alınan yağların işlemlerden geçirilip el sırtına enjekte edilmesi yoludur el dolgusu işlemi.
  • Bu el sırtında oluşan lekeler ise güneş hasarına bağlı oluşmakta ve bir kısmı ise deri kanserine dönüşme riski taşımaktadır.

El dolgusu, yaşlanma belirtilerini etkili bir şekilde tersine çevirmek için kullanılabilecek bir tedavi şeklidir. Yaşlanma nedeniyle kaybedilen hacmi geri kazandırmak için ellere bir madde enjekte edilir. En yaygın el dolgusu maddeleri, vücutta doğal olarak da bulunan maddelerden oluşan bir jel içeren dermal dolgu maddeleridir.

Yüz ve boyun haricinde eller, insan vücudunun en görünür kısımlarıdır. Bununla birlikte, yüz güzelliği prosedürlerinde kaydedilen önemli ilerlemeye rağmales, kişiler tarafından el gençleştirme büyük ölçüde göz ardı edilmiştir. Yüz güzelliği prosedürlerinin gelişmesiyle birlikte, hastalar artık el gençleştirme tedavisine giderek daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Ellerin yaşlanması, deri elastikiyetinin kaybı ve deri altı doku atrofisi ile karakterizedir. Sonuç olarak damarlar, tendonlar ve kemik yapıları ortaya çıkar. Mevcut prosedürler arasında, elin yaşlanması en iyi şekilde yumuşak dokunun hacmini geri kazandırarak iyileştirilebilir. Yüz estetiği yaptıran kadınlar daha genç gözükmeye çalışırken, ellerin güzelliğini kaybetmesi sizin gerçek yaşınızı ortaya çıkarır.

El Estetiği Nasıl Uygulanır?

Dolgu ile el gençleştirmede el dolgusunda mineral aşı ve akıllı dolgu gibi el derisini tamir eden,kollajeni onaran dolgular da seçilebilir. Dolgu ile el gençleştirmede el dolgusunun kalıcılığı seçilen dolguya göre değişmekle beraber ortalama 1 -2 yıldır.

Faydalanmak Için Bilgilerinizi

Yapıldıktan sonra lokal anestezi bir süre sonra geçer ve burun bölgesinde hafif kızarıklık ve kaşıntı hissedilebilir. Ancak bunun dışında vücuda ya da herhangi bir bölgeye helloçbir yan etkisi görülmez. Oldukça kaliteli şekilde yapılmakta olan burun dolgusu fiyatları da belirli bazı durumlara göre değişiklik gösterebilir. Genellikle ameliyatsız olan türü daha çokay tercih edilen dolgu, burun açısından oldukça önem taşıyor.

Burun bölgesinde kırılma, çatlama ya da yamukluk gibi durumlar kaza sonucunda ya da herhangi bir etki sonucunda meydana gelebilir. Ellerin gençliğini korumak, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak ve özellikle de yüz ile uyumlu güzel ve taze ellere sahip olmak için el dolgusu yapılabilir işlemler arasındadır. Yaptırmak isteyenlerin en çokay merak ettiği konu ise el dolgusu fiyatları konusudur. Özellikle de kadınlar tarafından bir hayli önem verilen ellerin güzelliği için el dolgusu yapılması oldukça mantıklı ve doğal bir harekettir. Daha çok kadınlar bu konuda hassas davranarak ellerinin gençliğini korumak için yaptırırlar. Ellerin güzelliğini ortaya çıkarmak yapılan el dolgusu oldukça önemli bir estetik cerrahi işlemidir. Alanında uzman Doktor Saliha tarafından da uygulanmakta olan el dolgusu, ellerinizin güzelliğini ön plana çıkarmaya devam ediyor.

Hyaluronik asit, cildin kendi yapısında da mevcut olan, doğal bir nem deposudur. El dolgusu, cilde kaybettiği hyaluronik asiti geri kazandırarak yenilenmesini sağlar.

18 yaşını doldurmuş ve burun bölgesiyle alakalı sorunlar yaşayan herkes dilediği zaman uzman Doktor Saliha’dan yardım ve detaylı bilgi alarak dolgu yaptırabilir. Kalitesinden asla taviz vermeden her geçen gün gelişme ve büyüme sağlamakta olan doktor ile görüştüğünüzde ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunuzu da anlayacaksınız.

Eğer siz de ellerinizin tazeliğini ve güzelliğini korumak daha genç hissetmek istiyorsanız el dolgusu ile tanışmalısınız. El güzelliği tarihten bugüne kadar estetiğin ve dış görünüşün en önemli unsurlarından biri olmuştur. Güzel eller her zaman dikkat çeker, hatta yüz güzelliğinin önüne geçtiği bile görülür. El derisi oldukça ince olduğu için yaş alma sürecinde en erken yaşlanma belirtileri el üstünde fark edilir. Parmak üstü derisindeki kırışıklık, elin üzerindeki derinin incelmesi ve lekelerin oluşması kadınların kendini daha yaşlı hissetmesine yol açar. El dolgusu Ankara, elin gençleşmesini sağlayan ve hacmini yeniden kazandıran, oldukça etkili bir uygulamadır.

Kullanılan yüz dolgusu maddesine bağlı olarak etkisi 1 yıl kadar sürer. Geçici dolgu maddeleri olduğu gibi kalıcı dolgu maddeleri olsa da uygulanan işlem geri alınamaz olduğundan çoğunlukla geçici dolgu maddeleri tercih edilir.

El dolgusu, ellerin tazeliğini korumak isteyen kadınların imdadına yetişiyor. El dolgusu sayesinde ellerinizdeki kırışıklar azalır, eldeki hacim kaybı doldurulur ve parmakların üzerindeki derin çizgiler kaybolur. El dolgusu yaptıranlar, bu etkinin devamlı olmasını istedikleri takdirde el dolgusunu yenilemek her daim mümkün.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

İşlemin başarılı olması için uygulanması gereken hyaluronik asit miktarı ise kişiden kişiye değişmektedir. El dolgusu, hyaluronik asitin deri altına yayılmasını sağlayan özel kanüller yardımı ile yapılır. El dolgusu Ankara, el dokusuna hyaluronik asit enjekte edilmesiyle yapılır.