Elmacık Yanak Dolgusu

Uygulama prosedürünün kolay olması, estetik cerrahi uzmanları dışındaki diğer estetik ile uğraşan tıp dallarına mensup doktorların da bunları sık uygulamasına neden olmuştur. Bir çok ülkede hyaluronik asit içeren ya da başka dolgu maddelerini içeren dolgu türleri üretilmektedir. Tüm ürünlerin sağlıklı olduğunu söylememiz mümkün değildir. Özellikle kalıcı olduğu söylenen dolgular ile ilgili sorunlar oldukça fazladır. Belli başlı ülkelerde üretilen FDA onaylı ve piyasada uzun süreli kullanımı ve kabulü olan ürünlerin kullanımı kesinlikle daha güvenli ve sağlıklıdır. Dolgu yüzde en çokay dudak, yanak, göz altı, elmacık kemiği, çene kontürü şekillendirme ve mimik çizgilerinin belirginliğinin azaltılması için kullanılır.

Elmacık Kemiğinde Hangi Tarz Dolgular Kullanılmalıdır?

Hylalüronik asit bazlı dolguların kalıcılığı o ay kadardır. Eğer dolguyu erittirmek isterseniz hyalüronik asit bazlı dolguları eritmek için geliştirilmiş bir enzim var, doktorunuzdan bunu uygulamasını isteyebilirsiniz. Ancak dediğim gibi sorunun ödem olduğunu kısa bir süre sonra da geçeceğini düşünüyorum. Yüze implant yerleştirilmesi benim tavsiye etmediğim bir cerrahi müdahaledir. Unutmayın yüzünüz yıllarla birlikte değişecektir. Yüze yerleştirilmiş implant bu değişime ayak uyduramadığı için bir süre sonra çokay kötü görünmeye başlayacaktır.

Ancak bu dolgu maddelerinin etkisinin 6-15 ay kadar sürdüğünü, bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması gerektiğini belirtmekte fayda var. Hyalüronik asit olduğu iddia edilen maddenin ne olduğu konusunda herhangi bir bilgim yok, Ancak kaçak olarak ülkeye sokulan, güvenliği son derece şaibeli pek çokay ürün var.

Eğer bir merkez size diğer kliniklere kıyasla çok daha ucuz bir fiyat veriyorsa bu işte bir iş var demektir. Siz belli ki ciddi bir alerjik reaksiyon göstermişsiniz, yüzünüzdeki, dudaklarınızdaki şişliği bir süre içinde hafifleyeceğini düşünüyorum.

Sütyen Ölçüleri

Kalıcı dolgular yüzde son derece ciddi ve kalıcı deformasyonlara neden olur. Merhabalar İbrahim Bey, yüzdeki asimetriyi yok etmek için hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerini kullanıyoruz. Yüze hacim veren dolgu maddeleri sayesinde yüze sadece dakikalar içinde simetrik bir görünüm vermek mümkün oluyor. Sonucunu işlemden hemen sonra görebileceğiniz bu uygulamayı 6-15 ayda bir yaptırarak tedavinin etkisinin devamlılığını sağlayabilirsiniz. Skar izlerini hafifletmek için hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri sıklıkla kullandığımız ve başarılı sonuçlar aldığımız bir uygulamadır.

Bir de yüzde geçirilen travma, hastalıklar ya da ameliyat sonrası oluşan çukurların doldurulması için de sıkça dolgu uygulaması yapılır. Her bölgeye uygulanan dolgunun kalınlığı farklıdır. Her bölgeye ve her kişiye uygulanan dolgunun miktarı farklıdır. Her bölgeye ve her kişiye uygulanan dolgunun kalıcılığı da farklıdır. Bu kısa özetlemeden sonra çoğunlukla 5 dakika içinde yüzümüzde gülümsemeye neden olan bu uygulama hangi durumlarda bizi mutsuz edebilir konusuna gelelim.

Doktorunuzdan önce bu dolgunun maiyetinin ne olduğunu öğrenin. Bu arada hyalüronik asit bazlı dolgularda da vücut nadir de olsa bazen dolgunun çevresinde bir kapsül oluşturabilir. Bu hastalarda sertlik oluşan noktaya yani özel bir enzimle enjeksiyonu yapmak fayda sağlayabilir. Botoksun kemiğe herhangi bir zararı olmaz, ileride felç yapması söz konusu bile değildir. Hayır bahsettiğiniz uygulamalar dolguyu eritmez. Hyaluronik asit derinin yapısında bulunan, vüreduce tarafından da üretilen ve zamanla vüminimize tarafından metabolize edilen bir moleküldür. Günümüzde tüm dünyada ve ülkemizde pek çok doktor tarafından bu uygulamalar yapılmaktadır.

Sürekli Bahsedilse De Neyin Ne Olduğunu Bir Türlü Anlamayanlar İçin Yüze Yapılan Tüm Estetik Operasyonları Tek Tek Anlatıyoruz!

Ayrıca enjekte edilen bir çeşit hyalüronik asit de olabilir ama FDA onayı olmadığı için bu tür formüllerin cilde enjekte edilmek için güvenli olup olmadığı bilinemez. Sizin durumunuzda a görüldüğü gibi enjekte edilen kişiyi hastanelik edebilir, bazen de kalıcı estetik sorunlara neden olabilirler. Bu yüzden lütfen bu konuda çok dikkatli olun, dolgu ya da botoks bir yerde ucuz diye gidip oraya yaptırmayın. Sonuçta belli markalar tarafından üretilen ve piyasaya sürülen kindüllerin belli bir fiyatı vardır.

Şu an yaşadığınız sorun büyük ihtimalle ödemle ilgilidir. Ödemin tamamen geçmesi için bir süre daha bekleyin.

Merhabalar eğer yapılan dolgu hyalüronik asit bazlı bir dolguysa hyalüronidaz adlı bir enzim enjekte edilerek dolgu tamamen eritilebilir. Hyalüronik asit bazlı dolgular ister eritme işlemi yapılsın, ister yapılmasın 5-6 ay içinde metabolize olarak tamamen yok olur.

Bir sorun da bu implantlerin zaman içinde yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmeleridir. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri zaman içinde eriyerek yok oldukları çokay daha iyi bir seçenektir –hem de cerrahi müdahale gerektirmezler. Klinikte sadece dakika içinde yapılan basit bir işlemdir. Bu dolgu maddelerini enjekte ederek yanakları belirginleştirmek aynı zamanda yüzde bir raise etkisi de yaratır. Ancak uygulamayı işinin ehli bir uzmanın yapması çok önemli, çünkü dozu kaçırdığınızda yanaklarınız şişmiş, hatta kilo almış gibi görünürsünüz. Hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri zaman içinde eriyerek yok oldukları çokay daha iyi bir seçenektir hem de cerrahi müdahale gerektirmezler. Evet, yüze hacim vermek, yanak bölgenizi şekillendirmek için hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi enjekte edilebilir.

Eğer problemi dolguyla çözmeye çalışırsanız, 8-9 ay sonra enjekte edilen dolgu maddesi tamamen eridiğinde işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Dolgu ilk yapıldığında burnunuzun görünümünden memnun kaldıysanız uygulamada bir sorun olmadığı anlamına geliyor. Eğer aksi olsaydı dolgu yapıldıktan hemen sonra da sonuçtan memnun kalmazdınız. Tabii enjekte edilen dolgunun hyalüronik asit bazlı bir dolgu olduğunu varsayıyorum.

  • Tabii ileride bu alanda yeni gelişmeler olabilir, uygulama ile herhangi bir danger olmadığı kanıtlanabilir.
  • Yüzdeki asimetri problemine müdahale etmek için en etkili çözüm hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleridir.
  • Bir tedaviyi yapmak için hastam üzerinde yüzde yüz güvenli olduğunu bilmem gerekiyor.
  • Bu özellik sayesinde enjekte edildiği yere hacim verir.

Hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu yüzünüzde simetri ve daha estetik bir görünümü yaratmak mümkün. İşlem sadece dakika sürer ve sonrasında sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Yani bu iyileşme süreci gerektirmeyen bir işlemdir. Sonrasında hafif bir ödem oluşabilir, bu da 1-2 gün içinde tamamen geçecektir. Halüronik asit bazlı dolguların kalıcılığı 6-15 ay kadardır, sonrasında etkisinin devamlılığını istiyorsanız tekrar işlem yaptırmanız gerekir. Sakın genelde hiçbir uzmanlığı olmayan kişiler tarafından uygulanan kalıcı dolgu yaptırmaya kalkışmightın.