Hifu Ile Ameliyatsız Yüz Ve Cilt Gençleştirme

Kalınlığı orta derecede olan yanak ve çene yan taraflarına sırasıyla four,5mm, 3mm0ve 1,5 mm lik başlıklar kullanılır. Basen, karın, bacak gibi vüreduce bölgelerinde bölgesel yağlanmayı azaltmak ve deride sıkılaşma sağlamak için de odaklı ultrason uygulanır.

Ultracel uygulaması sonrası hemen bir değişiklik başlasa da nihai değişiklikler ninety gün içerisinde belirecektir. Kaş kaldırma amaçlı yapılan uygulamalarda uygulamadan hemen sonra başlayan düzelme göz çevresindeki gevşek, sarkık derinin daha gergin hal almasına da olumlu etki eder. HIFU uygulaması sadece uygulama esnasında dolgu uygulamaları ile kombine edilmez.

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulaması, cildin doğal dokularını yeniler, dermis tabakasını ısıtır, kolajen artworkışını sağlar ve yeni kolajenler oluşturur. High Intensity Focused Ultrasound uygulamasında yüz ve beden için üç ayrı başlık vardır. Bütün bu uygulamaların kombine edilmesi, cildin farklı tabakalarının ameliyatsız olarak gençleşmesine yardımcı olur.

Bu işlemlerin birkaçını sizler için sıraladık ve haklarında kısa bilgiler aktarmaya çalıştık. HIFU uygulamaları, cildin derin tabakalarına önceden uygulanmış olan yağ greftleri, dolgu, ip gibi maddelerin etki kalıcılığını azaltırken, nörotoksinlerin etkisini de çözebilir. Derinin yüzeyel ve orta katmanına girişimsel olmayan diğer gençleştirme ve yenileme işlemleriyle rahatlıkla kombine edilebilirler. Bu seçenekler arasında, Mezoterapi, PRP, Mezonörotoksin uygulamaları, dermapen ve kimyasal soyma işlemleri, Radyofrekans ve IPL uygulamaları vardır.

HIFU uygulamaları tek seanstır, ağır ve yağlı ciltlerde etki ikinci bir seans ile pekiştirilebilir. İşlem öncesinde cilt temizlenerek, lokal uyuşturucu kremler sürülür ve 45 dk.

Kategoriler

  • Cildin dermis ve SMAS tabakalarında ısı ile koagülasyona neden olarak cildin sıkılaşmasını ve toparlamasını sağlar.
  • Bu sayede cilt daha yukarı ve gençken olduğu gibi kas dokusuna daha sıkı yapışmaya başlar.
  • Son jenerasyon bir sistem olan Mikro&Mikro Fokus Ultrason sistemi; ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma, gıdı toparlama ve vücut kontürü düzenlemeleri için güvenli ve etkili bir sistemdir.
  • Zaman, yerçekimi ve cilt sağlığını olumsuz etkileyen diğer çevresel faktörler yüz bölgesinde kendini sarkma ve gevşeme olarak gösterir.

Uygulamanın kalıcılığı ise kişiden kişiye göre değişmekle beraber 1 yıldan 2 yıla kadar uzayabilmektedir. HİFU’nun kırışıklık tedavisi de diğer bütün lazer tedavilerinden farklı olarak ciltte kızarıklık ve soyulma yapmamaktadır. HİFU uygulaması ile göz çevresi, dudak ve ağız çevresi ile boyun ve yanaklardaki kırışıklıklar tedavi edilebilmektedir. Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, helloçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz.

Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır. Hıfu sonrası dolgu ve botoks yapmak işlemin etkilerinin daha güzel ortaya çıkmasını sağlar. Özellikle elmacık kemiklere dolgu takviyesi ve hıfu çene hattında yarattığı düzelmeyle birlikte yüzde sağlıklı ve genç bir görünüm ortaya çıkar. İnce derinin bulunduğu kaş üstüyle göz çevresinde 1.5 mm’lik ve 2mm lik başlık kullanılır. Böylece kaşlar kalkar, yüzeysel cilt kırışıklıkları yok olur.

Böylece cildinizde yaşlanma etkileri azalır, daha diri ve dinamik görünürsünüz. Bazı cilt tiplerinde uygulamanın etkisi daha kısa sürede elde edilmektedir. Daha genç yaştaki kişilerde, sigara ve alkol alışkanlığı olmayanlarda, ağır sarkmaları olmayanlarda ve deri altı yağ dokusu çok kalın olmayanlarda daha iyi sonuçlar alınır. Ayrıca, derinin öteki katmanlarında kombine işlemlerin yapıldığı durumlarda tam olarak başarılı sonuçlara ulaşılır. Ameliyatsız yüz germe işlemi, herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen kozmetik estetik uygulamalara verilen isimlerdir.

Sonrasında krem ciltten alındıktan sonra cilde ultrason jeli sürülerek yaklaşık 20 dakika boyunca cilt yoğunlaştırılmış ses dalgaları ile taranır. İşlem bittikten sonra ise cilt üstünü yatıştırıcı maske uygulanır. dakika sonunda cilde 50 faktör güneş kremi sürülerek işlem tamamlanır. Yüz bölgesinde düşüklük hisseden ama özellikle zayıf ve cerrahi için uygun olmayan hastalar yarar görür. Ciddi yüz düşüklüğü olan kişilerde eğer kişinin tercihi ameliyat veya girişimsel işlemler değilse bir miktar toparlama sunacaktır. Bu durumda kişinin beklentisini çokay iyi belirlemesi gerekir.

Ultraformer yüksek şiddetli fokuslu ultrason teknolojisi kullanarak uygulanan ameliyatsız yüz gençleştirme işlemidir. Cildin alt katmanlarındaki dokuya ses dalgaları ileterek dokuda kolajen arttırımını sağlar. Bununla beraber yukarıda sayılan faktörleri dikkate alan sağlık bilinci yüksek kişlerde, yıllık bütünsel genel sağlık ve cilt değerlendirmesi sonrası gerekiyorsa yapılacak takviye işlemleriyle yaşlılık belirtileri kalıcı olarak ötelenebilir. Çalışmalar, HIFU ile elde edilen etkinin yukarıdaki değişkenler dikkate alındığında 2 yıl kadar sürdürülebildiğini bildirmekte. HIFU teknolojisi, ayrı ayrı yüz ve beden başlıklarına sahiptir. Bütünsel yaklaşım gereği, yüzeyel ve orta cilt bölgesi yenilemeleri ve sıkılaşma için etkinlik sırasıyla PRP, Mezo, Radyofrekans ve IPL işlemleri “yüz germe protokolüne” eklenebilir.

Dermis tabakası nedir?

Dermis; epidermal tabakanın altında, cildin ikinci tabakasıdır. Bu tabaka daha kalındır. Dermis ana bileşenleri kolajen ve elastin lifleri vardır. Epidermis ile karşılaştırıldığında, çok daha az sayıda hücre ve çok daha fazla lif bulunmaktadır.

ULTRAcel® GFR™ özel olarak geliştirilmiş gerçek zamanlı bioempedans ayar teknolojisi ile cildin direncini sürekli olarak takip eder, bu sayede özel Multi-Pulse atış teknolojisi ile verilen enerjiyi regüle eder. Bu özellikleri sayesinde cilt yüzeyi korunur ve cilt dokusunda olumsuz bir değişikliğe yol açmayan güvenilir bir uygulamadır. Derinin altına odaklı ve ağ şeklinde RF iletilerek cilt altı dokuları ısıtılır ve deri altında toparlanma, yeni elastin ve kollajen doku oluşturmayı hedefler. Uygulama sırasında deri yüzeyi sadece geçici olarak kızarır. Lazer teknolojisi veya radyofrekansta fraksiyonel uygulamada esas derinin tamamını değil % gibi bir alanı küçük alanlar şeklinde tedavi ederek derinin daha hızlı iyileşmesini sağlamaktır. Fraksiyonel uygulamalar aynı zamanda tedaviye bağlı oluşabilecek yan etkileri azaltmayı hedefler.

Verdiği enerji sayesinde dolgunun erimesine neden olabilir ama HIFU uygulamasından 1-2 hafta sonra dolgu uygulaması yapılabilir. O yüzden yüzünde dolgusu olan hastalarımıza dolgusunun erime zamanına denk getirerek bu uygulamayı yapmaktayız, dolgu uygulamasına da ihtiyacı var ise bu uygulamadan 1 hafta sonra gerçekleştirmekteyiz. Yukarıda belirtilen haklarınızı kullanma ile ilgili talebinizi, 6698 sayılı Kanunu’nun thirteen. Başvurularda sadece başvuru sahibi kişi hakkında bilgi verilecek olup diğer aile fertleri ve üçüncü kişiler hakkında bilgi alınması mümkün olmayacaktır. ŞİRKET’in cevap vermeden önce kimliğinizi doğrulama hakkı saklıdır. Ancak daha belirgin internet sonuçları alabilmek gün sürmektedir. Bu süreç 3 ay içerisinde maksimum seviyeye ulaşarak sonuç internet olarak alınmış olmaktadır.

Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.