Kilit Askı Ile Ameliyatsız Yüz Germe

İşlemin sakıncalı olmadığı ve sarkma, kırışıklık, çizgi gibi problemleri olan hastalarda iple yüz asma tedavisi yapılır. D Lift (iple yüz germe) işleminde öncelikle yüzünüz temizlenir. İplik yerleştirme işleminde, anestezik krem veya lokal anestezi de kullanılabilir.Uygulama yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek etki etmesi beklenir. Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO ipler uygulanır . Bu işlem cilt altı bölgesine 1 cm aralıklar bırakarak adeta beton bir yapının içindeki demir kafesler gibi döşenerek yapılmaktadır.

Hangi ipin kullanılacağına işlem öncesi yapılan muayenede karar veriyoruz. Muayene sonucu ciltteki problemlerin derecesi, ne derece bir gerdirme yapılacağını belirler. Buna ek olarak her ip tipi farklı derece ve farklı bir yüz noktasında gerdirme görevi görmektedir. Örneğin; konili ipler orta yüz ve burun hattında asma işlemi için uygun olabilir gibi.

Kilit Askı Yöntemi Ile Yüz Gençleştirme

Bunun nedeni elastikiyet sağlayan içeriğindeki polietilen maddesi ve silikondur. Dinamik askılama yönteminde kullanılan gençlik ipi diğer organik iplerden çok daha fazla tırtık içerir, çokay daha güçlü çekme kuvveti vardır. Askılama da kullanılan ürünler tamamen vücut ile uyumlu materyaller olduğu için cilt altında kalmasında sakıncası yoktur. Kullanılan iplerin dayanıklı olması sayesinde güvenilir olarak kullanılmaktadır. İpler çevresinde yer alan dokularda kolajen salınımını artworkırmakta olup cildin ayrıca daha genç olmasını sağlamaktadır.

Medikal alanda da kullanılabilen bu ipler hem kadınlara hem de erkeklere uygundur. 30’lu yaşlar itibari ile başlayan yaşlanma süreci cilt dokusunun sarkmasına yol açar.

Askılama işlemi yapılan kişi 24 saat içinde de günlük hayatına geri dönebilir. Buz kompresi yapılarak ve basit ağrı kesiciler kullanılarak bu durum giderilir. İlk gün ağız çok açılmamalı, aşırı mimik yapılmamalıdır. İşlemi takip eden 3 hafta boyunca yüz üstü yatılmamalı, yüz ovuşturulmamalıdır. Yapılan askılama yöntemi sarkmaların gitmesi ve oluşan kırışıklıkların azalmasına sorunlarına bir tedavi çözümü olmaktadır.

İp Askı Işleminin Riskleri Var Mıdır?

İple yüz germe uygulamasının en önemli avantajlarından biri cildin gerilmesi için herhangi bir şekilde cerrahi operasyonun yapılmamasıdır. Kısa bir süre içerisinde yapılan uygulama ve uygulama sonrasında kişinin hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmesi iple yüz germe uygulamasının diğer avantajlarından. Ayrıca kişi etkisini de hemen görmektedir ve three ay gibi kısa bir sürede maksimum etkiyi görebilmektedir. İple askı yöntemi estetik cerrahide özel olarak kullanılan emilebilir caprolactone iplerle yapılır.

Yüzün üst kısmında var olan ve yaşın ilerlemesiyle ters dönen güzellik üçgeni, kişinin daha yaşlı görünmesine neden olur. Sarkan dokular, oluşmaya başlayan derin çukurlar ve kırışan cilt görünümü yaş faktörüyle veya genetik nedenlerle hayatımıza girer. İple askı yöntemiyle yerçekimi ve yaşlanma etkisiyle aşağıya doğru sarkan yüz yapısı yukarıya doğru gerdirilerek çekilir. Çene hattı düzeltilerek daha biçimli bir çene formu oluşturulmasına etki eder.

Her noktaya rahatlıkla uygulanabilen ip askısıyla yüz germe uygulamasında iz ve acı da yok. İplerin erime süresi ise uygulama yapılan bölgeye ve kişinin cilt yapısına göre değişmektedir.

Sadece yüze uygulanmamakta olup isteğe bağlı olarak kol, kalça, bacaklara ve de göğüslere de uygulanabilmektedir. Yüzde oluşan sarkmalardan rahatsız olan ama ameliyat olmak istemeyen tüm kadın ve erkekler bu teknik ile yüz germe yaptırabilir. Fransız askılama yöntemi yaptıranlarda yaşlanma belirtileri geciktirildiği için son zamanlarda popüler olan işlemlerdendir.

Botox yada dolgu uygulamaları gibi cerrahi gerektirmeyen yüz işlemleri ile de rahatlıkla kombine edilebilir. Cildin altına yerleştirilen özel tırtıklı ipler, birkaç hafta içerisinde ciltteki kolajen uyarımını tetikleyerek kırışıklıkların azaltılmasında etken rol üstlenir. Kolajen üretiminin başlamasıyla beraber cildin elastikiyeti büyük ölçüde artar, sarkan deri toparlanır, ciltte aydınlık bir ifade oluşur. Kombine işlemlerle yüzde, çene bölgesinde daha dinamik ve sıcak bir görüntü elde edilir. İple askı yöntemi sadece kadınlara değil aynı zamanda erkeklere de uygulanabilen, pratik bir methodtur. İple askı yönteminde cilt dokusunun içerisine yerleştirilen özel ipler cildi yukarı kaldırma sırasında destek görevi de görür. Böylelikle daha kalıcı ve hemen sonuçların görülmesi ile son derece tercih edilen güvenli bir yöntemdir.

Bu nedenle ipler eridikten sonra, bir süre daha cilt kendini yenilemeye ve gergin yapısını korumaya devam eder. İp askı ile yüz gençleştirme uygulamasından sonra uzun süre cilt pırıl pırıl, genç ve esnek bir görünüme sahip olur. Anestezi alamayan ya da almak istemeyen ancak gençleşmek isteyen hastalarımıza rahatlıkla ip askıyla yüz germe işlemini uygulamaktayız. Ameliyatın yan etkilerinin olmadığı ve doğal olarak iyileşme sürecinin olmadığı bu mucizevi gençleşme yöntemi hem erkekler hem de kadınlar tarafından oldukça rağbet gören bir yöntem. Ancak her müdahalede olduğu gibi bu yöntem içinde uygun olan hasta var uygun olmayan hasta da. Bu nedenle, ip askısıyla yüz germe uygulaması için uygun bir aday olup olmadığınız ancak doktorunuz tarafından sizlere söylenebilir. Cildinde sarkma ve kırışıklıkları olan tüm 30 ila sixty five yaş arasındaki bireylere uygulanabilen ip askıyla yüz germe işlemi genelde genç hastalarda kaş kaldırma amacıyla yapılabilir.

  • Cildin altına girilerek bu Polidioksanon ipleri iğneler yardımıyla ciltte bırakılır.
  • Threadlift yöntemi olarak bilinen ameliyatsız cilt germe uygulamasında temel nokta çokay ince iğneler içine PDO eklenir.
  • Cilt üzerinde tek etkisi dalgalanmalar olabilir ancak bunlar zaten 1 hafta içerisinde yok olacaktır.
  • 1.5 yıl ila 2 yıl arasında değişen etkiye sahip olan ip askıyla yüz germe uygulaması vücutta eriyebildiği için çıkartılması gerekmeyen bir uygulamadır.
  • 30 dakika süren ip askı ile yüz germe yöntemiyle cilt germe işlemi sonrasında iz bırakılmaz.

Diş Eti Estetiği (gummy Smile)

Ancak yaşlanma eylemi doğal olan ve bedenimizin verdiği bir tepki olduğu için yaşlanmayı tamamen durdurma gibi bir özellik taşımaz. Kullanılan ipler saçlı deriye kilitlendiği için kaldırma ve germe etkisi oldukça belirgin ve kalıcıdır. Kullanılan ipler serbest bırakıldığı için kaldırma ve germe etkisi düşüktür. Yaşlanmanın en bariz belirtilerinden birisi olan sarkma ve kırışıklıklar için kesin ve kalıcı çözüm estetik müdahalelerdir. Ameliyatla yapılan tüm müdahalelerde iz kalması ve yoğun anestezi alınması gençleşmek isteyen hastalarımızı ürkütüyordu. Ancak; geliştirdiğimiz bu yöntemle artworkık gençleşmek çokay kolay.

Bu özelliklere göre bazen tüm ip tipleri gerekli olan bölgelere uygulanabilir, bazen de tek tip ip D Lift işlemlerinde kullanılabilir. İfade bozukluğu yaratmadan ameliyatsız yüz germe yöntemlerinde kullanılır. Yüz felci nedeniyle yüz asimetrisi olan hastalar için de uygulanan dinamik askı yönteminin kalıcılığı diğer ipler ile kıyasladığında %20 oranında esneyebilen bir yapıda olduğu için yaklaşık 5 kat daha uzun ömürlüdür.

İplerin gerekli noktalara konumlandırılması tamamlandıktan sonra yavaş yavaş bütün ipler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilir. Tüm ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerinde yatıştırıcı kremler uygulanarak tedavi tamamlanır. İp askı ile yüz gençleştirme işleminde kullanılan polioksidanon ve polilaktik asit ipler zamanla erir. Ancak polioksidanon ve polilaktikasit ipler, cildi yenileyen ve güçlendiren özelliğe sahiptir. Erirken, bulunduğu bölgedeki kolajen bağların aktifleşmesini sağlar.

Eğer mimik kullanımının sık olduğu, hareketli bölgelere uygulama yapılmışsa kalıcılık süresi bir miktar kısa olabilir. Genel olarak söyleyecek olursak; ip askı ile yüz gençleştirmenin etkisi 1 – 2 yıl boyunca devam eder diyebiliriz. Askılar eridikten sonra da etkisi devam ettiği için bu süre bazı kişilerde daha da uzun olabilmektedir. Ameliyatsız iple yüz germe işlemi düz ya da kılçıklı ameliyat ipleri kullanılarak yapılan bir cilt germe yöntemidir. Yüz asma ise daha kalın ve kılçıklı ipler ile sarkan yerlerin askıya alınmasıdır. İple yüz asma tedavisinde kullanılan ipler ameliyat ipi tipinde üretilen ve D carry tedavisi için tasarlanan iplerdir. Bu iplerin, deri altında farklı noktalarda germe görevi görecek olan; düz, kılçıklı, konili ve tırnaklı çeşitleri vardır.