Jaw Line Çene Dolgusu

Gıdı bölgesi sanki yağ fazlalığı varmış gibi daha belirgindir. Bu durumda çeneye uygulanacak özel dolgular yani çene dolguları diğer adıyla jawline dolguları çene kontürünü belirginleştirerek ve çeneyi öne alarak bu görüntüyü azaltır veya yok ederler. Yanakla birleşmiş gibi gözüken gıdı bölgesi, uygulanan çene dolgusu ile birbirinden ayrılır. Çene dolgusu uygulamasında anestezi yapılmaz ama uygulamayı alan kişilere lokal anestezik kremler sürülerek acı hissetmesi önlenir. Küçük ve ince uçlu iğneler ve sivri uçlu olmayan ve damarı zedelemeyen kanüller yardımıyla dolgu malzemesi derinin altına ve kemik üstü bölgeye enjekte edilir. İşlemin ardından güçlü bir çene hattı elde edebilir, çenenizdeki çukurluklar ve sarkıklıklar giderilebilir. Yüz projeksiyonu ve açıları daha estetik ve çekici hale gelir.

Yüz Dolgusu Ile Gelen Gençlik

FDA onaylı, derin bölge lokasyonu için uygun hacimde olan dolgu malzemelerinin kullanılması halinde ortalama etki süresi ay sürmektedir. Dudak dolgusu gibi hareketli bölgelere yapılan dolgu uygulamalarının aksine jawline dolgu kemik ve kemik zarının üzerine uygulanmaktadır. Damarsal ağdan fakir olması nedeniyle kemik zarı üzerine yapılan uygulamalarda dolgu erimesi de daha geç olmakta ve kalıcılık süresi bununla korele olarak artmaktadır. Fotoğraf çekim alışkanlığının gündelik hayatta giderek artarak kendine yer bulması, daha çekici ve karakteristik bir yüz görünümü arzusuna sahip kişilerin oranının artmasına neden olmaktadır.

  • Gıdı bölgesinde oluşan sarkmalara bağlı olarak kaybolan çene hattını daha belirgin hale getirerek keskin yüz hatları elde etmek isteyen kişiler jawline dolgu ile bu görünümü yakalayabilir.
  • Jawline dolgusu olarak adlandırılan bu çene hattı şekillendirme işlemi; daha keskin yüz hatlarına sahip olmak isteyen erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir.
  • Çene hattı dolgusu ile kişiler hem yukarıdaki sonuçlara ulaşmaya çalışır hem de özgüven problemlerinin önüne geçebilir.
  • Ancak tüm cerrahi yöntemlerde olduğu gibi çene şekillendirme ameliyatları da anestezi altında yapılan, hastanede yatış gerektiren ve iyileşme dönemi uzun olan ameliyatlardır.

Herhangi bir ağrı ile karşılaşılması durumunda ise doktorunuz tarafından verilen ağrı kesici ilaçları kullanabilirsiniz. Çene dolgusu ve jawline dolgusunda hyaluronik asit dolgular dışında kalsiyum hidroksiapatit kristali ve polycaprolactone dolgular da kullanılmaktadır. Hepsi de belirli markaların dışına çıkılmadıkça oldukça güvenlidir ve alerji riskleri yok denecek kadar azdır. Ehil ellerde ve doğru çene dolgusu uygulamaları ile kişiler, yüzde doğru orantıyı yakalarlar. Uygulanacak çene dolgu malzemeleri 1,5 ila 2,5 yıl arasında etkinliklerini devam ettirirler. Bu süreler dolduğunda dahi tam olarak eski hale dönmezler, daha az çene ve jawline dolgu malzemesi çeneye şekil kazandırmak için yeterli olacaktır.

Bu durum estetik cerrahi alanındaki uygulamaların da şekillenmesine ve sıklığının değişmesine yol açmaktadır. Bu dönemde fark edilen ve insanların sıklıkla talep ettiği bir uygulama olan çene dolgusu uygulamaları da tüm dünyada artworkış göstermiştir. Çene dolgusu yaptıranlar, ilk 4 saat makyaj yapmamalı ve ilk 24 saat cilde asitli ürünler sürmekten kaçınmalıdır. Dolgunun yapıldığı gün ağır egzersizler yerine hafif egzersizler yapılmalı.

Bu tarz ve benzeri şikayetleri olanlar çene dolgusu sayesinde şikayetlerinden kolay bir şekilde kurtulabilir. 18 yaşından küçük olup çene görüntüsünden dolayı sosyal hayatta problem yaşayan bireylere ise anne babasının yazılı onayı ile çene dolgusu yapılabilir. Çene geriliği olan kişilerde alt dudak üst dudağa göre daha geridedir.

Mesela Kybella Operasyonu Gibi Bu Adı Daha Önce Duymamış Olabilirsiniz Ama Liposuctiona Bir Alternatif Gibi Düşünebilirsiniz.

Doktorun belirlediği süre içerisinde spa, sauna ve sıcak banyodan kaçınılmalıdır. İşlem sonrası dolgunun enjekte edildiği alan ellenmemelidir. Bu yüzden doktor belirtmediği sürece işlem yapılan bölgeye masaj yapılmamalıdır. Ayrıca çene dolgusundan sonra çene ucunda morluklar ve şişlikler görülebilir.

Jawline Dolgu Neden Yapılır?

Ayrıca jaw line dediğimiz çene hattının belirginleşmesi ile gıdı görünümü de azalır ve daha internet ve keskin yüz hatları elde edilir. Jawline dolgu, çene kıvrımlarında daha belirgin ve keskin görünüm sağlanması için yapılan bir dolgu çeşididir. Çene dolgusu olarak da bilinen jawline dolgu, genellikle çenelerinin belirgin olmayışından, yuvarlak yüz hatlarından şikayetçi olan kişiler tarafından tercih edilir.

Dolgu, derinin altına ve kemik üstüne enjekte edilir ve o bölgenin dolgunlaşıp yükselmesini sağlar. Dolgu enjeksiyonu ile yüz bölgesinin genel projeksiyonunda olumlu bir değişme söz konusu olur. Burun ucundan dudaklara ve çene ucuna uzanan çizgideki best açı elde edilmeye çalışılır ve daha oval ve estetik bir görünüm elde edilir.

Yüz dolgusu kaç ml?

Miktarı ihtiyaca göre belirlenir. Genellikle 2 ml ile 10 ml arası değişen ihtiyaçlar olabiliyor. Çene ucu geride olan bazı hastalarda çeneyi öne alan ameliyatlara ya da çene protezi ameliyatına alternatif olabilir. Genellikle hafif derecedeki çene geriliği olan hastalarda tercih edilir.

Jawline yani çene dolgusu işlemini daha iyi hale getirmek için ek olarak belli bölgelere botoks da uygulanabilmektedir. Bunun yanı sıra yanak ve gıdı bölgesine uygulanacak özel inceltici serumlar ile çene dolgusunun yüz profilindeki etkisi arttırılabilir. Bunu sağlamada çene dolgusu ve jawline dolgusunun yanı sıra iple yüz germe teknikleri de kullanılmaktadır. Jawline dolgusu için en iyi adaylar çene kemiğinde hafif düzeyde gelişim geriliği olan ancak diş diziliminin regular olduğu forty yaş altı ve sağlıklı bireylerdir. Yaşlanma belirtilerinin ortaya çıktığı ve yumuşak doku sarkmasının belirgin olduğu kişilerde cerrahi germe işlemlerini tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Jawline dolgusu özellikle erkek hastalar için iyi bir seçenektir. Zira, çene konturunun belirgin olması “erkeksi” bir özelliktir.

Normal olarak hyalüronik asit nedir sorusuna da cevap vermemiz gerekiyor. Hyalüronik asit; yüzdeki çizgilere, kırışıklıklara ve sarkmalara karşı kullandığımız bir dolgu çeşidi. Çene dolgusu, yüzünüze uyumlu bir çene hattına kavuşmanızı sağlayan hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi ile yapılan medikal bir uygulamadır. Çene ucu geride olanlar, minik gıdı problemi olanlar, çene hattı belirgin olmayan herkese jawline dolgu yapılabilmektedir. Jawline dolgusu için kullanılan malzeme etki süresini belirleyen en önemli unsurdur.