Çeneleri Yeniden Yaratan Son Dönemin Popüler Estetik Mucizesi

Aşırı sakız çiğneme, dişleri sıkma, buz gibi sert maddeleri tüketme alışkanlığı gibi kişisel etmenler çenede bulunan masseter kasının normalden daha büyük olmasına yol açar. Cerrahi işlemlere gerek kalmaksızın botoks yapılarak küçültebilen bu kas sayesinde yüzün daha yumuşak bir görünüm alması sağlanır. Operasyondan önce hastanın ihtiyaçları belirlenir ve ona göre seans sayısı ile toksin miktarı belirlenir. Uygulanan seans sayısı ve enjekte edilen toksin miktarına göre de yüz inceltme botoksunun etki süresi ortaya çıkar. Son seanstan yaklaşık bir ile iki hafta sonra kesin sonuçlar ortaya çıkar. Hastanın yüz kaslarına aşırı yüklenmemesi halinde ise sonuçlar altı ay boyunca kalıcı olur. Operasyondan bir yıl sonra ise sonuçlar tamamen yok olur.

  • Masseter botox uygulamasıyla daha simetrik ve estetik bir yüz şekline kavuşabilirsiniz.
  • Masseter botoksuyla yüzün alt kısmındaki şekil uyumsuzlukları ve estetik yönden oranı bozan kötü görünümün giderilmesi amaçlanır.
  • Uygulamayı alan kişilerin masseter kası, 1 hafta içinde yumuşar ve 6 haftanın ardından yeni çene şekli belirginlik kazanmaya başlar.
  • Köşeli hatlara sahip olan kare yüz şekli erkeksi bir görünüme yol açtığı için pek çokay kadın tarafından istenmeyen bir durumdur.
  • Yüzün alt kısmındaki bu köşeli ve sert görünümün sebebi masseter kasının normalde daha büyük olması ve altın oranı bozmasıdır.
  • Ancak 2 ya da 3 uygulama alan kadınların çenelerinde uzun süreli değişiklikler görülür.

Botox uygulaması, bu kasları gevşetmek ve alt yüzün görünümünü yumuşatmak için kullanılabilir. Bişektomi şişkin yüzlere daha ince bir görünüm vermek için yağ alımı işlemi, masseter botoksu ise çene kısmına yakın olan masseter kasına yapılan işlem. Kişinin yüz yapısına göre uygulama yapılır, bazı hastalarda ikisi de gerekli olabiliyor. Masseter kasının büyük olması, kare şeklinde bir çene çizgisi oluşturarak yüzün alt kısmının görüntüsünü değiştirdiğinden özellikle kadınlarda estetik kaygı oluşturabiliyor.

Orantılı ve küçük yüz şekilleri daha samimi ve şirin bir imaj kattığı için kadınların oldukça ilgisini çeken bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde yüzü yeniden şekillendiren enjekte yöntemi uygulanır. Masseter Botoks, aynı zamanda erkekler için de daha masksülen bir yüz hattı oluşturmada kurtarıcımız.

Botoksun yan etkileri ne zaman geçer?

Botoks uygulamasının ne gibi yan etkileri olabilir ? Botoks uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede (24-48 saatte) düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma görülebilir.

Botoks tedavisi ile daha genç ve dinç ifadeye hepimiz 15 dakikada sahip olabiliriz. Masseter Botoks uygulaması, çene bölgesinde yer alankasların botoks içeriği ile zamanla gevşetilmesini sağlar. Bu sayede ufak bir çene çizgisine sahip olunurken aynı zamanda daha küçük görünen yüz hattı elde edilir. Uygulama sonrasında elde edilen sonuçlarsa 1-2 hafta sonra ortaya daha web bir şekilde çıkar. Ancak uygulamanın en iyi sonucu yaklaşık olarak 3 seans sonrasında belli olur. Yüz şeklinin belirgin bir biçimde kare ya da yuvarlak olduğu bireyler, çene hatlarının belli belirsiz olmasından şikayetçi olabiliyor. Çene üzerinde çiğneme kası olarak da adlandırılan masseter kasının fazla büyük olması sonucunda yüz hatları bu kare ya da yuvarlak şekli alıyor.

Düzenli aralıklarla botoksun uygulandığı hastalarda etkilerin 6-9 ay kadar sürdüğü gözlenmektedir. Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, üzerini örten deri üzerindeki kıvrımları belirgin hale getirir ve böylece yüzdeki dinamik çizgilenmeler ortaya çıkar. En sık ortaya çıkan dinamik çizgiler, alın, kaşlar arası, göz kenarları ve ağız çevresinde görülür. Alın ve göz kenarlarındaki çizgiler kişiye daha yaşlı bir görünüm, kaşlar arasındaki çizgiler ise kişiye çatık kaşlı, kızgın bir bakış ifadesi verir.

Elmacık kemiklerini ortaya çıkarır, çene bölgesini daha ince gösterir. Botoks, yüzün her iki tarafındaki masseter kasına enjekte edildikten sonra genellikle 4-6 hafta içinde uygulama tekrarlanıyor ve alınan sonuç 6 ay boyunca korunabiliyor. Uygulamanın sonraki tekrarlarında bu süreler daha da uzuyor. Uygulamanın yüzdeki etkileri 2 ila 8 hafta içinde görülmeye başlıyor ve yüzün görünümü tedavinin ilk yılı boyunca önemli ölçüde iyileşiyor.

Masseter kası Asya kökenli kadınlarda hipertrofik özellik gösterdiği için çenenin yeniden şekillendirilmesi adına masseter kası üzerinde çeşitli işlemler gerçekleştirilmektedir. Günümüz güzellik gelişmelerinde ise en etkili uygulama çene botoksu olarak görülmektedir. Botoks uygulaması, durumda şikayetçi olan ve değişmek isteyen herkes için rahatlıkla uygulanabilmektedir. Sağlıklı olmak, yetişkin olmak, çene bölgesinin geniş ve iri olması uygulamanın yapılabilmesine olanak tanır.

Ancak gebelik durumu bulunan ve emziren anneler için botoks uygulaması tavsiye edilmemektedir. Anne ve çocuk sağlığı her uygulamanın önünde gelmektedir. Çene kasları aşırı derecede güçlüdür – özellikle dişleri ile öğüten veya sıkan insanlarda – ve bu kasların fazlalığı, alt yüzün kare şeklini almasıyla sonuçlanır. Botoks ile kasları zayıflatarak, çene çizgisi daha ince, daha oval bir şekle dönüşebilir. Bununla birlikte, Botox yuvarlak ve ya tombul bir yüzü daha zayıf ve belirgin bir hale getirir.

Çiğneme kası olarak adlandırılan ve yüzün karşı profilden bakıldığındaki yanal alanını artworkıran kasa verilen toksin, bu kasın gereğinden fazla büyümesini engeller. Ayrıca ortaya çıkardığı mikro felç etkisinden dolayı da kasın bir ay gibi bir sürede küçülmesine sebep olur. Botoks uygulaması için protein esaslı bir ilacın deri altına enjekte edilmesi işlemi tanımını yapabiliriz. Sinir uçlarına etki eden maddelerin salınımına karşı uygulanan Botoks tedavisi, tüm kaslar üzerinde değil sadece enjekte edilen bölgelerde etkisini gösteriyor. Aynı zamanda Botoks bir dolgu uygulaması olmadığı için yüzümüzü doldurup şişirmiyor. Bilinenin aksine yüzünüzde donuk ve ifadesiz bir görünüm de yaratmıyor.

Masseter Botoks Uygulamasının Avantajları

Bireyler uyguladıkları diyet programları ne kadar katı olursa olsun yüz bölgesi geniş durmaya devam ediyor. İşte bu yüzden masseter kası üzerinde gerçekleştirilecek ufak ve acısız müdahalelerle yüz daha ince ve daha belirgin bir şekle sahip olabiliyor. Alternatif bir tedavi şekli olan masseter botoks, uzun süreli olarak etkisini gösterir.

Botoksun etkisi 3 gün içerisinde ortaya çıkmaya başlar. Maksimum etkiye ise 7-14 gün içerisinde ulaşılır. Kas hareketsiz hale geldiğinde ve deri düzleşince gevşemiş ve daha genç bir görünüm elde edilir. Kaş arasındaki kırışıklıklar çokay derin olduğunda, kırışıklığın tam olarak kaybolması için botoksa ilave olarak dolgu uygulamaları gerekli olabilir. Kazayağı bölgesi, çokay hareketli olması nedeniyle botoksun etkisinin en erken geçtiği bölgedir.

İnce hesaplar sonucu yapılan bu uygulamaların fiyatını da yapan kişinin uzmanlığı belirler. Ayrıca kullanılan toksinin miktarı da fiyat üzerinde bir miktar etkilidir. Yüz inceltme botoksu yani masseter botoks fiyatları oldukça değişken olduğundan dolayı bu konuda uzman bir kliniğe gidip muayene olarak fiyat talep etmek çok daha mantıklı olacaktır. Yüz inceltme botoksu seanslar halinde uygulandığından dolayı, operasyondan sonraki sürecin son seanstan itibaren başladığını söylemek mümkündür. Ayrıca her seanstan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Operasyondan sonra herhangi bir danger oluşması ihtimal dahilinde değildir. Tek risk, alerjik etkinin oluşmasıdır ki hemen kortizon tedavisine başlanarak toksin nötr hale getirilir.

Yüz İnceltme Botoksu (masseter Botoks) Öncesi

Botoks cildi parlatır mı?

Botoksun etkisi, uygulanmasından sonra 1 hafta içinde yavaş yavaş ortaya çıkar. Botoks cildi parlatır mı? Uygulama sonrası ciltteki tüm çizgiler ve kırışıklıklar açılacağı için evet, bir parlaklık oluşur.

Çeneleri Yeniden Yaratan Son Dönemin Popüler Estetik Mucizesi: Masseter Botoks

Bu şekilde yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır. Botoks tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklar alın çizgileri, göz etrafı kırışıklıkları ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Bu hastalarda diş boylarında değişiklikler ve kapanış bozukluklarının meydana gelmesi sonucu çene ekleminde rahatsızlıklar meydana gelir. Aşırı kasılmaktan büyüyüp sertleşmiş olan masseter kasına botoks uygulaması hastayı rahatlatırken çene konturunu da şekillendirir. Aydın’da masseter botoksu ve diş sıkma tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Masseter botoksu; hem çene yapısının daha estetik bir görünüm kazanması hem de diş ve çene sıkma probleminin ortadan kaldırılması için yapılan bir botoks uygulamasıdır. Yüz inceltme botoksunun profesyonel uygulaması ile çokay nadiren karşılaşılır.

Yüz bölgesinde erkeksi bir görünüme yol açan kare şeklindeki görünüm masseter botox uygulaması ile giderilebilir. Bu sayede daha orantılı ve oval bir yüz şekli elde edilir. Masseter botoks, masseter kasına yapılan botoks işlemi olup özellikle bruksizm denilen diş sıkma, gece uyurken diş gıcırdatma problemini çözmek için tedavi amacı ile yapılır. Ayrıca yüzün alt kısmına çene yanlarında oluşan kare görünümü de düzeltir ve yüzü inceltir.

Masseter kası, yüzün alt kısmında yer alır ve bu işlemle çene yan tarafların inceltilir. Masseter kasları yani ağız bölgesindeki çiğneme kasları zamanla yüze geniş bir hava kazandırır. Geniş masseter kasları çene açısına sert ve kare bir hava katar. Masseter kas çiğneme sırasında aktive kaslardan biridir. “Mandibula açısı” veya “çene açısı” da denilebilir.