Nazolabial Dolgu

Yüzü önce elmacıkları destekleyerek germeye çalışmak ve bir miktar yükseltmeyi amaçlayıp nazolabial oluğu sonraki aşamada doldurmak en doğru yaklaşım olacaktır. Nazolabial bölgeye dolgu uygulanması konusunda farklı görüşler vardır. Nazolabial bölgenin çöküklüğünün yanak volumünün erimesine bağlı olduğunu düşünenler bu bölgeye dolgu yapılmasını yanlış bulurlar.

Nazolabial dolgu derin çizgilerin giderilmesinde en acısız, pratik ve başarılı yöntemdir. Nasolabial dolgu için uygun zaman kişinin cilt yapısına göre değişiklik gösterir. 25 yaş altındaki kişilerde cilt yapısı elastik ve sıkıdır. yaşları arasında ise özellikle nasolabial kıvrımlar belirgin hale gelir, cilt elastik yapısını bir nebze daha kaybeder, boyun ve yüz bölgesinde sarkmalar oluşur. İlerleyen yaşlarda ise yaşlanma süreci ile doğru orantılı olarak kırışıklık ve ince çizgilerin görünümü artar. Cilt için en uygun dolgu seçimi yapıldıktan sonra hyaluronik asit içerikli dolgu sıvısı direkt olarak nasolabial kıvrımların bulunduğu bölgeye enjekte edilir.

Nazolabial dolgu sonrası hasta asimetri olduğunu düşünürse, kontrol randevusuna kadar beklemeli, acele etmemelidir. Bunun nedeni nazolabial dolgu uygulamasının bir süre boyunca yanıltıcı sonuçlar verebiliyor olmasıdır.

Kist boşaltılması sonrası yeniden dudak dolgusu yapılması için 1-three ay gibi bir zaman geçmesi gerekmektedir. Daha uzun sertlikler olması durumunda doktorunuz veya bir plastik cerrah ile görüşmelisiniz. Aşağıda cevapladığım soruları hyaluronik asit içeren dolgular için cevaplıyorum. Kalıcı dolgu reaksiyonları çok fazla çeşit kalıcı dolgu olduğundan bunlara bağlı gelişen reaksiyonlar da oldukça fazladır.

Bu süreçte nazolabial bölgedeki derinliğin tamamen giderilmemesi hastayı tedirgin etmemeli, bir sonraki seansta sonuç alacağına dair bilgilendirilmelidir. Uygulamayı iki seferde tamamlamak, hastanın daha orantılı, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak içindir. Nazolabial dolgu, burun kanatlarından ağız kenarına inen çizgilerin giderilmesi için uygulanan bir dolgu uygulamasıdır. Yaşlanma, genetik ve çevresel faktörlerden dolayı zamanla derinleşen bu çizgiler, yüz ifadesinde değişime yol açar; yüzde mutsuz ve üzgün bir ifade oluşabilir. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler nazolabial dolgu işlemini tercih ederek ifadesini olumsuz etkileyen çizgilerden kurtulabilir.

Bir Cevap Yazın Cevabı Iptal Et

Öncelikle herhangi bir işlem yaptırmak için çokay gençsiniz. Ayrıca bu bölgede oluşan hattı hafifletmek için botoks değil dolgu yapılabilir. Biraz fazla dolgu maddesi enjekte edildiğinde yüzün alt kısmının hacimli görünmesine neden olur. sixteen yaşında birinin herhangi bir müdahaleye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum, eğer dolgu enjeksiyonu yaptıracaksanız da birkaç sene daha beklemeniz gerekiyor.

  • O nedenle uyuşturucu kremler, uyuşturucu enjeksiyonlar sonrası yapılırsa daha konforlu olabilir.
  • Sinirler ve damarlar basınca oldukça duyarlıdırlar ve bu yapılara yakın enjeksiyonlar yüksek seviyeli ağrıya neden olurlar.
  • Gerilime bağlı ağrı çokay nadiren three-four.güne de sarkabilir.
  • Dolgu uygulaması iğneyle yapıldığı için ve hacim verici etkisiyle dokuda gerilim yarattığı için ağrı reseptörlerini uyarır.
  • Burada işlem sonrası dayanılmaz ağrı olması önemlidir ve mutlaka doktorunuzun haberdar edilmesi gerekebilir.

Nazolabial çökmenin nedeni olan yanak volumünün azalması düzeltilmedikçe tatmin edici sonuçlar alınamayacağı söylenir. Pratikte hastaya bağlı faktörlerin göz önüne alınması gerektiği inancındayım. Yanak volumünde gerçekten bir azalma varsa yanak dolgusu yapılması daha iyi sonuç verir. Ancak yanak dolgusu ile nazolabial bölge çöküklüğünü düzeltmek için volum ihtiyacı fazla olacağından hastanın bütçe durumu göz önüne alınarak uygulama yapılmalıdır. Bu hastalarda hem yanak hem nazolabial bölgeye dengeli dolgu enjeksiyonu en iyi sonucu verecektir.

10 yıl önce ülkemize girmeye başlayan hyaluronik asit dolgularının bazı formlarında bu gibi sorunlara neden olanları ile karşılaştık. Özellikle fazla miktarda aynı bölgeye dolgu yapılması o bölgede potansiyel boşluklar oluşturarak ilerleyen zamanlarda kistler ve apse benzeri kapalı alan enfeksiyonları gözlendi.

Estetik Dolgu Sonrası Morluk Ne Zaman Geçer?

Nazolabial bölgeye lokal anestezik krem uygulanması sonrasında dakika kadar süren deri altına dolgu maddesi enjeksiyonu yapılır. Hastaya bağlı olarak uygulanacak dolgu miktarı değişkenlik gösterir. Uygulanan dolgunun özelliğine göre ay kadar kalıcılığı vardır. Elmacık kemiklerinde veya yanaklarda volüm kaybı varsa bu bölgelerede dolgu uygulamak daha iyi sonuçlar verir. Dolgu uygulamaları temelde aynı uygulama prensibi ile gerçekleştirilmekte ancak fayda amacına göre farklı kategoriler altında değerlendirilmektedir. Dudak dolgusu, yüz dolgusu, ışık dolgusu, gençlik aşısı ve örümcek ağ estetiğine eşlik eden dolgu uygulamaları günümüzde hastaların sıklıkla başvurduğu tedavi yöntemleri olmaktadır. Gözaltı bölgesi çokay hassas bir bölgedir hem vasküler hem lenfatik dolaşımı önemli bir bölgedir.

Uygulama iğne veya kanül ile cilt altına hyalüronik asit ve peptid enjekte edilerek yapılmaktadır. İnce iğne veya kanül ile nazolabial dolgu çizgilere enjekte edilir. Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak nazolabial dolguda tek seferde maksimum dolgu verilmesi tercih edilmez. En doğal ve sağlıklı sonucu elde etmek için daha az hacimli bir uygulama yapılır. Hastanın gülümsemesinde ve mimiklerinde bir değişiklik olup olmadığı gözlemlenir.

Özellikle dudaklara yapılan enjeksiyonlarda morarma ihtimalinin en fazla olduğu bölgedir. Morluk oluşumu için önerilen Arnica gibi kremler işlem öncesi ve sonrası kullanılırsa faydalı olabilir. Hasta işlem sonrası rutin kontrolüne morluk veya şişliği bitince çağrılmalı ve gerekiyorsa ek dozlar helloç bir şişlik veya morluk yokken yapılmalıdır. Nazolabial dolgu uygulamasının ardından gündelik yaşamınıza kesintisiz devam edebilirsiniz. Nazolabial dolgu uygulaması bir iğne veya kanül yardımıyla cilt altına hyalüronik asit enjekte edilmesi ile yapılmaktadır.

Nazolabial dolgu uygulaması esnasında uygulama yapılacak olan alanlara uyuştururucu kremler sürülerek ağrı ya da rahatsızlık oluşmaması sağlanır. Uygulama için nadiren lokal anestezik enjeksiyon gerekebilir. Nazolabial dolgu işlemi tek başına ya da diğer bölgelere yapılacak olan dolgu uygulamaları ile birlikte yapılabilmektedir. Doğru teknikle yapılması ve öncelikle yüzü yükseltici ”lifting” etkisi yaratacak hamlelerle başlanması doğru bir sonuç için elzemdir.

Göz altı dolgusu için mutlaka ince yapılı hyaluronik asitler tercih edilmelidir. Doktorunuz size işlem öncesi ve sonrasında antibiyotik önerebilir. Burun kanatlarının yanından ağız köşelerine uzanan oluğa nazolabial çizgi veya oluk denir. Bu oluk bebeklerde bile vardır ve yaş ilerledikçe çok daha belirgin hale gelmektedir. Nazolabial dolgu uygulaması ile bu bölgenin sorunları rahatlıkla azaltılabilir. Hayatında ilk kez dolgu yaptırmış kişilerin bir çoğunun ilk dolgu uygulamaları bu bölge dolgu uygulamasıdır.

Nasolabial dolgunun etki süresi kişiye göre değişir, 12 ila 18 ay sürer, kalıcı bir uygulama değildir. Nasolabial dolgu yüz bölgesindeki kırışıklıklar için enjeksiyon yöntemi ile cilde uygulanan bir tür tedavi yöntemidir. Nasolabial dolgu uygulaması yapılan bölgede ince çizgiler ve derin kırışıklıklar daha düz bir görünüme kavuşur. Cilde enjekte edilen sıvı, yaşa bağlı olarak miktarı azalan kolajen üretimini tetikler. Nazolabial dolgu uygulaması, konunun uzmanı olan kişiler tarafından, nazolabial alan üzerindeki çizgi veya olukların uygun şekilde hyaluronik asit ile doldurulmasını içerir.

Artık ülkemizde kalıcı dolgu uygulamaları da tüm dünyada olduğu gibi terk edilmiştir. Mevcut sorunlu hastaların mutlaka bir plastik cerrah ile detaylı görüşmelerini tavsiye ederim. Estetik dolgu sonrası sorunlar da ehil olmayan kişilerin maalesef dolgu enjeksiyonları yapmaya özenmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bu gibi durumlara yaklaşım yine enfekte ise antibiyotik tedavisi sonrası boşaltma veya hyaluronidaz ile eritme şeklinde olmaktadır. Dudak dolgusu sonrası kistler genellikle bir reaksiyona bağlı değil dolgunun yüzeysel plana yapılmasından kaynaklanır.