Cilt Yenileme Tedavisi Plexr Yöntemi Nedir?

Yeni deri oluşumunun publish inflamatuar hiper veya hipopigmentasyon oluşma riskinden dolayı güneşin olumsuzluk yaratan UVA ve UVB’den kesin olarak korunması gerekmektedir. En önemli yan etkisi işlem sonrası oluşabilecek lekedir.

Plexr Yönteminin Yan Etkileri Nelerdir?

Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Plexr Lazer uygulaması estetik cerrahi de en son gelişen uygulamalardan biri olduğundan hasta açısından oldukça konforludur ve işlem sonrası bakımı da bir o kadar kolaydır. Buharlaştırma işlemi sonrası meydana gelen kabukların üzerine, güneş koruyucu fondöten uygulayarak güneşten korunulmalıdır. Kabukların kendi düşmesi beklenmeli, kesinlikle o bölge ya da bölgelere nemlendirici, alkol ve çeşitli kimyasallar içeren farklı kozmetik bir ürün ya da ürünler sürülmemelidir.

  • Bu sayede göz kapağında herhangi bir iz kalmadan, en güvenli şekilde, maksimum başarı elde edilir.
  • Bundan dolayı da sorunlu bölgede yen bir doku oluşumu sağlanır.
  • Plasma enerjisi ise, cilt yüzeyinde bulunan en üst katmana etki eder.
  • Plazma enerjisi ile çalışan plexr yöntemi, estetik cerrahiden çekinenler için göz çevresi yenileme, leke, akne ve iz tedavilerinde uygulanan bir yöntemdir.

Akne ve yara izi gibi durumlarda ise sorunun derinliğine göre tedavi birkaç seans sürebilir. Yüzeysel benler ve siğillerde ise tek seans kalıcı çözüm için yeterlidir, tekrarlama olmaz. Lokal anestezik bir krem bleforaplasti işleminden 30 dakika kadar önce uygulanır,gözkapağı son derece ince bir cilde sahip olduğundan bu şekilde çokay iyi uyuşur ve bu sayede işlem son derece ağrısızdır. Vücudun diğer bölgelerinde yapılacak uygulamalarda yine lokal anestezik kremler veya lokal anestezik enjeksiyonlar tercih edilebilir. Tedavi sırasında hafif miktarda ısı hissedilebilir, tedavi sonrası yanma veya karıncalanma hissi olabilir. 15 yıldır Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, birçokay estetik cerrahi işleme alternatif olarak uygulanan CE belgeli bir uygulamadır. Plexr, uygulamanın yapıldığı bölgede gaz halinde var olan su buharı ve azotu yüksek enerji ile plazma haline dönüştürür ve bu şekilde etki sağlar.

Ameliyatsız göz kapağı estetiği, cildi hızlı bir şekilde etkileyerek yenileme sağlayan, başta alt ve üst gözkapağı olmak üzere birçok durumda cildi gençleştiren bir işlemdir. Ameliyatsız olması ve kısa sürede iyileşme imkânı sunması komplikasyonlardan korkanlar için tercih edilen bir yöntem olmasına sebep olmuştur. Havada serbest olarak mevcut olan gazların yüksek elektrikle iyonize edilmesiyle plazma enerjisi açığa çıkar. Özellikle havadaki azot gazının ve su buharının iyonize edilmesiyle oluşan plazma enerjisi, uygulandığı noktalardaki dokuda bulunan kerationsit hücrelerinin katı halden gaz haline geçmesini sağlar. Bu şekilde sadece amaçlanan bölgelerdeki sorunlu yerler mikro boyutlarda hedeflenerek, diğer bölgelere herhangi bir zarar vermeden işlem yapılabilir. Plexr Plazma Enerjisi sayesinde ameliyatsız olarak üst göz kapağı gerilebilmekte, alt kapaktaki torbalanma azaltılabilmektedir. hali olup çevre dokulara zarar vermeden dokuda sublimleşme yaparak yeni doku oluşumu sürecini başlatmış olur.

Plexr lazer uygulamasının en önemli özelliği, estetik alanında en son geliştirilen yöntemlerden biri olması ve hastanın konfor beklentilerini en üst düzeyde karşılıyor olmasıdır. Uygulamanın kolaylığının yanı sıra, estetik sonrası bakım aşaması da oldukça kolay bir süreç gerektirmektedir. Bireyler, uygulama sonrasında buharlaşma sonucunda meydana gelen kabuklaşmalar üzerine koruyucu fondöten uygulayarak güneş ışınlarından korunmalı, kabuklara müdahale edilmeden kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. Özellikle alt ve üst göz kapak kırışıklığına sahip olup ameliyat olma konusunda net olamayan kişilerde uygulanmaktadır. İtalyan Plastik Cerrah Prof. Dr. Fippi tarafından geliştirilen bir yöntem olan Plexr cihazı ile, cildin en üst tabakasında yer alan çevre dokuların sıkılaştırılması, gerilmesi ve ince çizgilerin azaltılması mümkündür. Plexr göz kapağı estetiği işlemlerinde elimizi giderek güçlendirmekte ve kolaylaştırmaktadır. Ameliyatsız Blefaroplasti için her gün mutlaka sabunla çok hafif bastırmadan temizlenmesi ve damla kullanılması önemlidir.

Plexr Yönteminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge temizlenir sonra lokal anestezik krem sürülür ve uyuşma beklenir. Plexr; plazma enerjisini(maddenin 4.halini) kullanan bir tekniktir. Uygulanacak cilt yüzeyi ve cihaz arasındaki potansiyel farkı ile havada bulunan gazları plazma enerjisine dönüştürür. Bu enerji cilt üzerindeki lezyonun buharlaştırarak (süblimleştirerek)problemli dokuları yok ederken, yeni doku oluşum sürecini de başlatmış olur.

Plazma enerjisi kullanılarak 2-four hafta arası bir sürede göz çevresinde kasılma ve sıkılaşma yapan Plexr tedavisinde cerrahi helloçbir bıçak veya lazer kullanılmaz, dikişe ihtiyaç duyulmaz. Tedavi her türden cilde uygulanabilir ve kesim veya dikiş içermediğinden daha hızlı bir iyileşme süresi vardır. Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Plexr plazma estetiği, bir çokay farklı alanda kullanılan bir tekniktir. Bu nedenle Plexr plazma estetiği fiyatları, işlemden işleme farklılıklar gösterebilir.

Çokay iyi korunurlarsa aynı yerde olmaz, kırışıklıklar içinse yaşa ve duruma bağlı olarak 1-2 sene ortalama süre verilebilir. Akne ve yara izi gibi skar dokularında sorunun genişliğine ve derecesine göre birkaç seans tedavi gerekebilir. Yüzeyel benlerde ve siğil gibi lezyonlarda genelde tek seans tedavi yeterlidir, tekrarlama olmaz. alınmasında, keloidlerde yaş cinsiyet farkı olmaksızın kullanılabilen bir cihazdır.

Daha erken sürelerde sorun gözlendiği durumlarda ise 2. İyi korunması durumunda aynı bölgede leke oluşumu gözlenmez. Kırışıklıklar için ise yaş ve duruma bağlı olarak 1-2 senede geri dönüş mümkündür.

Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Dr. M. Fatih SOMUNCU’nun fikir ve görüşleri olduğu gibi aynı konu hakkında farklı görüşlerin de olması mümkündür.

Plexr Yöntemi Kimlere Uygulanır?

Kırışıklıkların derinlikleri ve yoğunlukları, uygulamanın yapıldığı yüzeyin genişliği fiyat unsurunu birincil olarak etkiler. Uygulamanın hangi amaçla yapıldığı ve uygulanan seans sayısı da fiyatı belirleyen faktörlerdir. Öncesinde hiçbir hazırlık gerektirmeyen uygulamada, ilk olarak işlemin gerçekleşeceği bölge temizlenir ve ağrısız işlem için lokal anestezi uygulanır. dakika beklettikten sonra cihaz yardımıyla Plexr uygulaması yapılır. Plexr işlemi yapılan bölgeye göre değişmekle beraber her göz kapağına yaklaşık yarım saatlik bir uygulama yeterlidir. İşlemden sonra kabuklu bir görünüm oluşur ancak bu görünüm 4-10 gün arasında kaybolur ve iyileşme süreciniz tamamlanır. Plexr, Blepharoplasty göz kapağı ameliyatı gibi cerrahi müdahalelere alternatif olan bir ameliyatsız tedavi şeklidir.

Aynı zamanda ameliyatsız göz kapağı estetiği yaptırılacak merkeze, şehre ve yıla göre de ücretlendirmeler değişebilir. 2018 plexr fiyatları da geçmiş senelere göre değişkenlik gösterebilir. Türkiye’de kanunlar, medikal işlemlerin ücretlendirmelerinin internet üzerinden yayınlanmasını yasaklamıştır. Eğer konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bize numaralı telefon hattından ulaşabilir, aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Ameliyatsız göz kapağı estetiği ve plasma enerjisi ile yapılan diğer işlemler oldukça kolay işlemlerdir ve kısa sürede uygulanabilirler. Uygulama sonrası günlük yaşamı engelleyecek durumlar ortaya çıkmaz. Plexr, göz kapağı ameliyatları için verilen geri dönüş süresi olan 5-10 yıl garanti vermektedir.

İşlem sonrasında doktorunuzun tavsiye edeceği güneşten koruyucu kremlerin ve ürünlerin düzenli kullanılması gerekir. Çeşitli kremler yardımıyla kabuklanma ve iyileşme süreci hızlandırılmaktadır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir.

Bunun haricinde önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Plexr ile göz kapağı kaldırma, göz kapağı germe gibi uygulamalardan sonra hafif bir ödem oluşabilmektedir. gün sonrasında kabuklanmalar ortadan kalkmaya başlar ve regular görünüm ortaya çıkar.

Bu etkileşim sonucunda oluşan iyon bulutu, cilt yüzeyine etki ederek hızlı bir şekilde yenileme sağlamaktadır. Göz kapağı için ameliyat olanlarda verilen kadar süre verebiliriz yani 3-5 yıl… Tabi daha erken de sorun oluşabilir ama 2.