saç ekimi

Dhi Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran belirli noktalar vardır. Saç ekimi tekniklerin hepsinde donör bölge olarak belirlenen iki kulak arası ense bölümünden saç kökleri toplanır. Toplanan greftler ekim planlanan bölgeye mikro kanallar açılmasının ardından yerleştirilir. Dhi saç ekimi (Traşsız Saç Ekimi) ise toplanan greftler kullanılan implanter ile kanallar açılmadan ekim işlemini de içinde barındıran iğnelere yerleştirilerek direk ekim aşamasına geçilir. Bu işlem sıralaması Dhi saç ekimi tekniğini (Traşsız Saç Ekimi) diğer tekniklerden ayıran en önemli noktadır. DHI yöntemi, saç ekim uzmanı ile ekibinin rahatlığını ve hastanın estetiğini göz önüne alan bir saç nakli yöntemidir. DHI saç ekim kalemi sayesinde, saç ekimi daha verimli ve fashionable bir hal almıştır.

Kesi atılmadığı için saç ekiminden sonra dikiş atma işlemi de gerçekleşmez. Bu Saç ekim yöntemi tüm hastalara kolaylıkla uygulanmaktadır. Dhi Saç Ekimi(traşsız saç ekimi) yönteminde iyileşmiş olan bir diğer nokta ise, saç köklerinin ekim açılarıdır. Saç ekiminde doğallık kavramını temel anlamda etkileyen saç köklerinin ekim açıları, normal saç ekimlerinde kanal açma süresinde belirlenmekteydi.

Fue Saç Ekimi Nedir?

  • Bu yöntemde kökler tek tek ekim yapıldığı yönler tek tek belirlenir.
  • Saç ekimi kayseri ilinde diğer illere oranla daha çok tercih edilmektedir.
  • Ekim yapıldıktan sonra ise herhangi bir kesi işlemi olmadığı için iyileşme süresi çok kısadır.

Traş olmadan ekim yaptırmak isteyen hastalar öncelikle DHI tekniğini düşünebilir. Kalem yöntemi ile saç ekim işlemi saçlarını tamamen kaybetmiş veya kafasının belirli bir bölgesinde seyreklik bulunan ve bundan rahatsızlık duyan kişilere yapılmaktadır. Bu saç ekim seansları kişilere göre değişiklik gösterir. Saç ne kadar az ise işlem o kadar uzun sürmektedir. Bir seans 6-8 saat kadar sürer ve saç ekim işlemi bir seansta sona ermez. Çünkü bu işlem için gerekli olan sizin başınızda bulunan saç kökleridir. Ciddi bir rahatsızlığınız mevcut ise bu operasyon size uygulanmaz.

Fue Saç Ekimi

Saç ekimi yaptırmadan önce doktorunuzu belirlemelisiniz ve işlem hakkındaki bilgileri ondan almalısınız, daha önce doktorunuzun mutlaka bu işi yapmış ve uzman kişi olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu işlem düzgün yapılmaz ise saçlarınız tekrar dökülmeye başlayarak kellik oluşur.

İrtibat Bilgileri

Dhi saç ekiminde kanal açma aşaması, ekim ile birleştiği için doktor tek bir hamle ile saç köklerinin açılarını ve derinliklerini çokay daha rahat bir şekilde belirler. Bu da doğal görünümlü saçlara kavuşma süresini hızlandırmaktadır. Fue saç ekimi işleminden sonra ekilen greftler bir ay içerisinde dökülmeye başlar.

Dhi Saç Ekimi (Traşsız Saç Ekimi Tekniği)’nin avantajları klasik tekniklere göre iyileşme süreci daha hızlıdır. Dhhi saç ekimi sonrası normal hayata daha kısa sürede dönülür. Dhi saç ekimi operasyonu deride bulunan saça zarar vermeden yapılan bir işlemdir. Saç aralarındaki boşlukları doldurmaya yönelik bir saç ekim tekniğidir. Diğer tekniklerde kullanılan aletlerin daha inceleri kullanıldığı için daha acısızdır. Dhi saç ekimi sonrası kabuklanma süresi de diğer yöntemlere göre daha düşüktür. Dhi saç ekimi (traşsız saç ekimi) halk dilinde kalem tekniği diye de bilinen saç ekimi uygulamasıdır.

Bu dökülme de tıpkı DHI işleminde olduğu gibi beklenen ve doğal bir süreçtir. Bu dökülmeden yaklaşık 5 ay sonra yeni ve sağlıklı saçlar çıkmaya başlar.

Tam olarak bir yanıt için sabırlı bir şekilde 1 yılı doldurmanız gerekir. DHI saç ekimi tekniği, FUE saç ekim tekniğinin saç köklerinin alımı ve ekimi yönünden biraz daha geliştirilmiş halidir.

Greftler (saç folikülleri) aynı klasik FUE tekniğinde olduğu gibi mikro motorlar yardımıyla ense kökünden (nadiren sakal ya da göğüsten) alınıp saçta açılma olan bölgelere ekilir. DHI saç ekim tekniğinin diğer tekniklerden farkı ise bu noktadan sonra başlıyor. DHI (Direct Hair Implantation-Doğrudan Saç Ekimi) DHI Saç Ekimi , tek tek toplanılan saç köklerinin otomatik Choi implanter kalemleriyle ekim alanına yerleştirilmesidir. Normal saç ekim yöntemlerinde iki ayrı seferde yapılan bu işlem, DHI Saç Ekiminde implanterler ile tek seferde yapıldığı için doğrudan saç ekimi olarak adlandırılıyor. DHI saç ekimi saç ektirmek isteyen herkese uygulanabilir.