Kaş Ekimi

Hem kişinin yüzüne uyacak, hem de kalınlığıyla, kıllarının sıklığıyla, aynı zamanda kaş çizgisinin nasıl olacağı hakkında en iyi değerlendirmeyi yapacaktır. Kaşlar hakkındaki bu değerlendirme sırasında doktorun yanında kaş ekimi yaptıracak kişi de olmalıdır. Kaşların ekimden sonra nasıl görüneceği bilgisayar ortamında görüntülenerek kişinin de onayı alınmalıdır. Bu şekilde yapılan bir kaş ekimi başarılı bir çalışma olarak sonuç verecektir. Kişinin mutluluğu kaş ekiminin başarılı olduğunu gösteren bir kriterdir. Kaş ekim işleminin ardından kişi günlük yaşamına dönmekle birlikte ekim alanını ve kıl köklerinin alındığı donör bölgeyi koruması gerekmektedir.

Kaş Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kaş ekiminde kıl kökleri için derecelik ekim açısı uygundur. Bundan daha geniş açılarla ekim yapılırsa, işlem sonrası kaş kılları daha dik durur ve kişinin istediği gibi olmaz. Bunları hatasız bir şekilde ancak deneyimli bir uzman yapacaktır. Bu nedenle kaş ekimi merkezi ve doktoru seçerken özenli olmalısınız. Kaş ekiminden önce bu alanda deneyimli bir uzmandan destek almanız önemlidir.

İlk olarak ekim gerçekleştirilen alanın o gün içerisinde herhangi bir yıkama işlemine tabi tutulmaması gerekir. İlk yıkama işlemi genellikle 24 ile 72 saat arasında ekim yapılan merkezde gerçekleştirilir. Bu konuda hekiminiz size uygun olan süreyi söyleyecektir. Ayrıca ekim işleminin ardından tütün ürünleri ve alkol tüketmemeniz gerekmektedir. Ekimi yapılan kıl kökleri ve deri ekimin hemen ardından kaynama sağlayamadığı için hasta ekim yapılan alanı sürtmelere ve darbelere karşı korumalıdır. Ekim sonrasında kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama a hundred gün içerisinde şok dökülme advertını verdiğimiz bir dökülme yaşanmaktadır. Bu olağan bir süreç olup sadece ekimi yapılan kıllar dökülmektedir, kıl kökleri halen deri altında bulunur.

Saç köklerinin çıkış açısı forty five derece olurken, kaşlarda bu ölçü daha dar yani 20 derece olur. Kaş ekimi yapılırken kaşların yapısına uygun ekim yapılmalıdır. Ayrıca kaş ekiminde kaşların anatomik yapısına uygun şekilde düz başlayarak, yanlara doğru kavisli olan bir çizgi üzerinde ekim yapılmalıdır. Kıl kökü ekilirken bulunduğu konuma uygun ekim açısı kullanılmalıdır. Bu yüzden kaş ekimi yapan uzmanın hem kıl köklerini ekerken, hem de kanalları açarken buna dikkat etmesi gerekir. Kaş ekiminden sonra kaşlar doğal görünümdeki gibi olmalıdır. Kaşın şeklinin nasıl olması gerekiyorsa kişinin isteği de göz önünde bulundurularak, o şekilde kaş alanı kalem ile çizilerek hastanın operasyon sonrası nasıl bir görüntüsü olacağı netleştirilir.

Kaş Eki̇mi̇ İşlemi̇ni̇n Ardindan

Kaş kontürü nasıl yapılır?

Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir. Dövmeden farklı olarak cildin bir kat altına uygulama yapılır. Ömürlük değildir, doldurma tekniği ile yapılmaz.

Ekim sırasında kıl kökleri kaş bölgesine tek tek alınarak ekilir. Nakil edilen kıl kökleri FUE tekniğinin etkisiyle sonradan hiç belli olmaz. Kişi kendi doğal kaşları gibi ekilen kaşlarını kullanabilir. kaş ekimi kaşları seyrek olan yada helloç kaşı olmayanlara daha önce geçirilmiş kaza yada yanıklar sonucu kaş bölgesindeki eksikleri düzeltmek için uygulanır. Aslında işin basit tanımı; enseden alınan kıl kökleri çizilerek belirlenmiş alana nakledilir şeklindedir ama işin ayrıntıları kaliteyi belirleyen faktörlerdir, her ekimin sonucu aynı değildir.

Kaş ekimi yapılacak alana ne kadar kök ekileceği hesaplanarak, doldurulacak kıl kökleri, enseden o sayıda switch edilir. Ekim yapılacak saç köklerinin yerleştirileceği alana kanallar açılır. Enseden alınan tekli saç teli kökleri kaşa ekilir ve hasta evine gönderilir. Bundan sonra yapılacak şey kaşların dökülmesini beklemektir. Kaşlar döküldükten sonra yeniden çıkar doğal bir görünüm kazanırsınız.

Kaş ekimi yapılırken hem kaşların şeklini, hem de kaştaki kılların hangi sıklıkta olacağını kişinin kendi istekleri belirlemektedir. Bu yüzden ekim sırasında buna uygun bir planlamayla hareket edilir. Donör sahadan tek tek toplanan kıl kökleri açılarına da dikkat edilerek kaş bölgesine ekilir.

Ekilen kaşların tam anlamı ile arzulanan şekli alması 1 yıllık bir süreci bulabilmektedir. Bu süre kişiden kişiye değişmekle birlikte bakımı önemsendiği sürece iyileşme süreci daha da kısalabilmektedir. Tüm bunların haricinde doktorunuz size bu süreçle ilgili bilgilendirme ve danışmanlık hizmetini sağlamakla birlikte kaçınmanız ve yapmanız gerekenleri belirtmektedir. FUE yöntemiyle yapılan kaş ekiminde kulak arkasındaki ense bölgesinden alınan kıl köklerinin açısıyla ekim yapılacak kaş bölgesindeki kıl köklerinin çıkış açısı birbirinden farklıdır.

  • Kaşa uygulanan bu işlemlerin lazer ile silinmesi de kaş köklerine zarar verebilir.
  • Örnek olarak bir dönem ince kaşlar, başka bir dönem kavisli kaşlar ve günümüzde genellikle kalın ve gür kaşlar daha yaygındır.
  • Zaman içerisinde değişen güzellik anlayışı sonucu farklı kaş tipleri tercih edilebilmektedir.
  • Kaş ekim operasyonu için öncelikli olarak istenilen kaş şeklinin ortaya konması gerekmektedir.

Kullanılan alım uçları ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Köklerin tamamı mutlaka tekli köklerden oluşmalıdır ve asla ikili üçlü kökler ekilmemelidir. Operasyon sonrasında “şokay dökülme” advertı verilen bir durum ortaya çıkabilir. Yaklaşık bir ay sonra kıl köklerinin yeni konumlarına adapte olmak için dökülmeye başlar. Bu gibi dökülmeler regular kabul edilir ve kısa bir süre sonra kaşlar yeniden çıkmaya başlar. Şokay dökülme, kaş ekimi yapılan bölgeye ve kişinin hormon dengesine bağlı olarak çok hafif veya yoğun şekilde görülebilmektedir. Kaş ekimi çerçevesinde izlenilen yol şöyledir; Köklerin alınması ilk aşama olarak ifade edilir.

Kişinin kaşlarını değerlendiren kaş ekim uzmanı önce açısal olarak kişiye en yakışan kaş şeklini belirler. Bu aşamada saç hacmine göre kaş yoğunluğunun da nasıl olması gerektiğine karar verilir. Ayrıca iki kaşa arasındaki boşluklar ve iki kaşın uzunlukları belirlenir. Kaş ekimindeki işlemler kaş boyama, geçici dövme, kalıcı dövme gibi uygulamalara benzemez.