Safir Fue Saç Ekimi

Bazı saç ekim merkezleri ön saç çizgisine ekim yaptırmaya gelen hastalarına, cm² de kök ekebileceklerini ve böylece daha doğal bir görünüm elde edebileceklerini iddia etmektedir. Bu kadar sık saç ekime uygun kanal açmak gerek safir uçla yapılan FUE’de gerekse, metallic slit tekniği uygulayarak mümkün değildir. Bahsi geçen santimetre kare alanda greft ekilmeye çalışıldığında bu saçları doğal açı ve yön ile ekmeleri imkansızlaşacaktır. Böyle bir ekimde yoğunluk sağlanması pahasına saçların çokay dik açılarla ekilerek halk arasında çim adam diye tabir edilen sonuçlara neden olabilirler. Çokay ince safir uçlu kalem, kanalların, saç köklerinin boyutuna ve açısına uygun bir şekilde açılmasına imkan veriyor. Böylelikle saç kökleri kanalların içine doğal bir açıyla yerleştirilebiliyor.

Sapphire Saç Ekimi Nedir? Safir Uç Ile Saç Ekimi

Saç köklerinin ekileceği bölgede daha da küçük mikro kanallar açarak, minimal düzeyde kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, saç ekimi yöntemlerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır.

İlk dönemde uygulanan saç kanalı açma yöntemlerinde çelik uçlu bıçaklar kullanılmaktaydı. Zaman içinde körelen bu bıçaklar, kanal açılan alanda daha fazla deformasyona neden olarak iyileşme sürecini uzattığı gözlendi. Alternatif arayışlar sonrasında Sapphire Blade ürünleri geliştirildi. Normal bıçakların yerine safir uçlu bıçaklarla kanallar açılar işlemler yapılmaya başladı. Çokay değerli bir maden olan safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen, saç ekiminin kanal açma aşamasında metallic slit yerine özel safir uç kullanılmasını ifade etmektedir. Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir gelişimdir.

Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Her geçen gün sağlık ve teknoloji gücünü birleştirerek arttırıyor.

İlginin artması ile doğru orantılı olarak büyüyen bir alan olan saç ekimi sektöründe hizmet veren saç ekimi uzmanları, ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli kendilerini ve sistemleri geliştiriyorlar. Mikro kanallar artworkık en iyi şekilde bu özel safir uç yardımıyla açılabilmektedir. Safir saç ekiminde safir uç kullanılması cilde daha az hasar verir.

Doğal olarak bu gelişmeler saç ekimi teknikleri ve saç dökülmesi tedavilerine de yansıyor. İlk günden günümüze başarılı şekilde ilerleyen ve minimal ölçülü yöntemlerle yapılabilen prosedüre dönüşen saç ekimi operasyonlarında kullanılan aletler de geliştirilerek günümüzdeki halini almıştır. FUE ile elde ettiğimiz doğal sonuçları Safir FUE Saç Ekimi yönteminde kullandığımız özel cihazlar sayesinde bir advertım daha ileriye taşıdık. Sürekli gelişen ve ilerleyen saç ekimi teknikleri, gün geçtikçe daha başarılı sonuçlar vermeye başlıyor. Hem yöntemlerin gelişmesi hem kullanılan aletlerin özelliklerinin artmaya başlaması ile saç ekimini daha yaygın hale getirmiştir.

Ile Saç Ekimi

Buna bağlı olarak safir saç ekiminde enfeksiyon riski de diğer ekimlere göre oldukça düşüktür. Ayrıca safir tekniğinde kullanılan medikal malzemelerin hepsi tek kullanımlık ve sterildir. Daha doğal ve daha yoğun saç ekimi safir fue tekniği ile gerçekleşmektedir.

Bu gelişen tekniklerden biri Safir Fue ile gerçekleştirilen saç ekimidir. Safir uçlu medikal bir alet ile gerçekleştirilen Fue saç ekimi kanalların açılması uygulanmasında safir uç kullanılarak daha küçük mikro kanalların açılmasını sağlar.

  • Alım yapılmasının ardından, ekim yapılacak alanda açılacak kanallara switch işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Bu ayrıntılar gözetilerek en yüksek noktada verim alma konusunda safir uçlarla işlem yapılması önemli bir ayrıntıdır.
  • Lokal anestezi işleminin ardından, saç kökleri mikro motor aracılığı ile toplanmaya başlanmaktadır.
  • Bu doğal görüntü ise ekim açısı, sıklığı ve switch edilen saç köklerinin işlem sonrasındaki çıkış yönü ile yakalanmaktadır.
  • Genel olarak 0.6 ile 0.eight mm arasında değişen mikro motor uçlar aracılığıyla alım yapılmaktadır.

Bu ise hem ekilen saçların saç derisine daha güçlü tutunmasını hem de oldukça doğal bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Bu kanallar saçın görünümünü büyük derecede etkiler ve saçın açı, yön ve sıklığı ile alakalı konularını doğrudan belirler. Bu nedenle kanalların açma aşaması bir saç ekimi operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.

Bu kanallar saçın görünümünü önemli derecede etkileyen açı, yön ve sıklık konularını doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple kanalların açılması bir operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır. Mikro kanallar artworkık en iyi şekilde bu özel safir uçların yardımıyla açılabilmektedir. 1,zero -1,three – 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasinı sağlamaktadir. Çokay değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen FUE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metallic slit yerine özel safir uç kullanılmasını ifade etmektedir.