Fue Saç Ekimi Nedir?

1990’lı yıllarda FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi 2000’li yılların başlarında geliştirilen ve 2005 yılından sonra kullanılmaya başlayan FUE yöntemine yerini bırakmıştır. O tarihlerden bu yana küçük yeniliklerle sürekli gelişme göstermiş ama FUE temel prensipleri değişmemiştir. Günümüzde halen en gelişmiş saç ekimi tekniği olarak kullanılmaya devam etmektedir. Soft FUE saç ekimi uygulaması esnasında greftlerin toplanması esnasında ilgili donör alanından doku alımı yapılmaz. Bu yöntemde kesi yapılmadan, dikiş atılmadan, bir travma tik müdahale olmadan işlem tamamlanır. Ayrıca diğer yöntemlere göre seans aralıkları çok daha kısa sürelidir.

Saç ekimi gün geçtikçe farklı ve daha etkili tekniklerle yapılmaktadır. Soft FUE Saç Ekimi saç köklerinde mikro motorlar ile yapılan yeni bir uygulamadır. Günümüzde birçok insanın kellik ya da saç dökülmesi ile karşı karşıya kalır.

Anestezi uzmanı doktorumuz gözetiminde uygulanacak sedasyon ile saç ekimi öncesi lokal anestezi işlemlerini dahi artık helloç hissetmeyeceksiniz. Bu sayede çokay daha konforlu, acısız ağrısız bir saç ekimi deneyimi yaşayacaksınız. Saç ekimi işlemleri zaten çokay ağrılı işlemler olmamakla birlikte, iğne korkusu olan hastalarımız için bu yeni yöntem çokay daha konforludur. Zaten minimal seviyede hissedilen ağrı, bu yöntemle neredeyse tamamen sıfıra indirilmiş olacaktır. Örneğin son yıllarda geliştirilen safir uçlarla yapılan FUE saç ekimi yöntemi daha başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır. Bunun sebebi ise çok daha pürüzsüz materyal olan safir maddesiyle açılan kanalların çokay daha hızlı iyileşmesi ve daha az iz bırakması olarak söylenebilir. Sakal ekiminde, saç ekimine benzer olarak mikro FUE yöntemi kullanılmaktadır.

Fue saç ekimi yönteminde diğer işlemlere göre seans süresi daha uzun olmaktadır ve daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Dr. Enis Keskin ve ekibi 20 yılı aşkın süredir, saç ekimi, saç tedavileri ve Medikal Estetik alanında hizmet vermektedir. Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE, yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Teknolojideki ilerlemeyle beraber, saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaktadır. Büyük ölçüde ilerleme kaydederek, minimal invasiv yöntemlerle gerçekleştirilen bir prosedüre dönüşen saç ekimi operasyonları, kullanılan aletlerin de geliştirilmesine paralel olarak bugünkü halini almıştır. Lateral slit tekniğinde kılın kalınlığına, kıl kökünün uzunluğuna bağlı olarak kişiye özel hazırlanan kesi aletleri ile kanal açılmaktadır. Doğru açıyı yakalayabilmesi ve kişinin saç yapısı ile uyumlu olması saç ekiminin başarısını ve birim miktar başına ekilen saç miktarını artworkırır.

FUE motoru aracılığı ile 1 mm’den küçük (zero,6 mm-0,8 mm arası) kesi uçları ile kök toplama işlemi gerçekleştirilir. Saç nakli esnasında donör bölgeden binlerce kök çıkarılacağı için kullanılacak ucun küçüklüğü bölgenin iyileşme sürecini etkileyecektir. Mikro motor uygulaması saç köklerinin toplanmasının daha hızlı olarak daha fazla yapılması daha kısa sürede Soft FUE saç ekimi tamamlanır.

Öncelikle ilk muayene ile saç ekimine gerek olup olmadığı tespit edilir. Saç ekimi uzmanı muayenesinde saç köklerinin yaşadığını veya geçici bir dökülme yaşanıldığını tespit ederse saç köklerini güçlendirecek tedavilerle çözüm arayacaktır. Bir saç ekim operasyonu doğru planlandığı takdirde donör bölgeden alınan saç kökleri zarar görmez.

Soft FUE saç ekimi işleminde saç kökleri teker teker toplanır ve saçsız bölgeye aktarılır. Tıraş sayesinde hem alınacak kökler daha belirgin olmuş hem de köklerin aktarılacağı kısım ortaya çıkmış olur. Soft FUE Saç Ekimi yöntemi ile bölgesel anestezi uygulanarak saç köklerindeki greft hücreleri silindirik uç yardımı ile toplanır. Bu teknik uygulama ile saç ekimi daha konforlu şekilde gerçekleşmektedir. Soft FUE saç ekimi ilk başlarda manuel punch ile yapılmakta idi, Bu nedenle bir seans esnasında çokay az sayıda greft alınması alınma durumu vardı. Çokay fazla saç kökü ihtiyacı halinde seans sayısı ve süresi artmaktadır. Soft FUE saç ekimiuygulaması esnasında greftlerin toplanması esnasında ilgili donör alanından doku alımı yapılmaz.

Dr.Cinik’ten randevu almak için resmi internet sitesini ziyaret edebilir ya da internet üzerindeki çeşitli doktor randevu platformlarını kullanabilirsiniz. Bu kanallar saçın görünümünü önemli derecede etkileyen açı, yön ve sıklık konularını doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple kanalların açılması bir operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır. Biz daima hastalarımızın Saç Ekimi operasyonunu daha konforlu bir şekilde yaptırabilmesi için tüm gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Tamda bu nokta da son yıllar panik atak veya sağlık uygulamalarına karşı fobisi olan kişilerin yardımına Soft Fue yöntemi yetişiyor. Soft Fue Sedasyon yöntemi ile hastada hafif uyku hali oluşturarak hastanın rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlıyoruz.

Saç Ekiminde Anestezi

Bunun nedeni olarak ise sağlıksız beslenme, vitamin eksikliği ve stres sayılabilir. Ekilecek saç sıklığının yanı sıra kanalların doğru açı ve yönde olması lazım ki doğal bir sonuç elde edelim. Saçların doğuştan gelen doğal veya tarama istikameti ise yön ile ifade edilir. Bu iki noktaya dikkat edilerek açılan kanallar, ekim sonrasında en doğal sonuçları ortaya koyar. Bu yöntemde saç ekimi operasyonu yaptıracak kişiye ilk anestezi uygulaması iğne ile verilmektedir.

Bu iğneler her ne kadar çokay ince uçlara sahip olsa da bir acı hissi oluşturmaktadır. Ayrıca, bu anestezi kafa derisine yapıldığından hissedilme oranı biraz daha fazladır. Günümüzde en çokay uygulanan anestezi şekli maliyeti düşük olduğundan bu yöntemdir. İstanbul’da hizmet veren ve maksimum müşteri memnuniyeti puanlarına sahip olan bir başka saç ekim merkezi, Dr. Cinik’in kliniğidir. Dr. Emrah Cinik, Fue saç ekimi, DHI saç ekimi, sakal ve bıyık ekimi gibi pek çokay konuda uzmanlaşmıştır. Fue saç ekiminin en yüksek verim ile gerçekleştirilmesi ve en az yan etkiye sebep olması amacı ile saç ekim sürecinde extremely teknolojik safir bıçaklar kullanılmaktadır. Ayrıca, hem kadın hem de erkekler için sunulan kaş ekimi hizmeti de, kliniğin en çokay istek alan hizmetleri arasında gösterilebilir.

Mikro Fue Saç Ekimi

Alım yapılacak ense kısmını kalem ile işaretleyip böldükden sonra homojen şekilde alım işlemi gerçekleşir.Köklerin boyu ve çapı için uygun punch kullanılması önemlidir. Mikro motor uygulaması saç köklerinin toplanmasının daha hızlı olarak daha fazla yapılması daha kısa süredeSoft FUE saç ekimitamamlanır. Buradan da göreceğiniz üzere saç ekiminin başlangıcı anestezi işlemi ile olur. Bu sebeple aslında operasyonun başlangıcındaki sedasyon uygulaması operasyon süreci boyunca konforunuzu etkileyen öncelikli faktördür. Yukarıdaki faktörlerin tamamı, alacağınız saç ekim hizmetinin yüksek kaliteli olmasını sağlayacak ve elde edeceğiniz sonuçların sizi memnun etmesine yardımcı olacaktır. Fue saç ekimi yönteminde kafa derisi üzerinde herhangi bir kesi işlemi yapılmaz ve kafa derisi üzerinde herhangi bir delme işlemi kesinlikle uygulanmaz.

Testosterona bağlı olarak gelişen sakal kaybı ya da bıyık kaybı yaşayan kişilerin donör bölgesi de yeterli olduğunda, bu kişilere sakal ekimi ve bıyık ekimi yapılabilmektedir. 1 hafta sonra ekim yapılan bölge doğal görünümüne kavuşmaktadır.Alım yapılan bölgenin iyileşmesi ve önceki görünümüne kavuşması 15 gün içinde gerçekleşmektedir. Saç ekiminin gelişimi çokay eskilere dayansa da dünyada saç ekimi 1990’lı yılların ortalarında günümüzdeki anlamıyla kullanılmaya başlanmıştır.

  • İşte bu sebeple daha başarılı bir saç ekim operasyonu yapmak için vücudun diğer bölgelerinden elde edilecek saç kökleri de kullanılabilir.
  • Yine saçların köklerinin açılarına uygun çıkarılması da köklerin zarar görmesini engelleyecek bir diğer noktadır.
  • Saç köklerinin toplanması aşamasında ciddi bir estetik başarı sağlayan FUE yönteminin karakteristiğidir ve FUT yönteminin tamamen kaybolmasını sağlayan da bu yeniliğidir.
  • FUT yönteminde kafanın arka tarafından kesilerek alınan bir deri parçasından saç kökleri dilimlenerek elde edilirdi, FUE yönteminde ise saçlar silindirik iğnelerle teker teker toplanır.

Bu ücret aynı zamanda yabancı müşteriler için konaklama gibi ekstra seçeneklerle daha kapsamlı bir paketi sağlamak amacı ile artabilmektedir. Bilindiği gibi saç ekimi konusunda birçokay farklı yöntem uygulanır. Kişinin bu yöntemlerden bir uzman yardımı ile hangisinin kendine uygun olduğunu seçmesi gereklidir. Toplanan saç kökleri açılan kanallara yerleştirildikten sonra saç ekimi operasyonu bitiriyoruz. Saç köklerinin dokusuna zarar vermemek advertına operasyon yapılan bölgeye mümkün olduğu kadar dokunmuyoruz. Nakledilecek saçların alınacağı bölge işlem için hazırlandıktan sonra uygun durumdaki saç kökleri tek tek toplanır.

Bu şekilde birkaç operasyon geçirilirse bile kişinin görünümünde olumsuz bir değişiklik olmaz. Son dönemlerin en yeni ve trendy saç ekimi tekniklerinden olan ve altın standart olarak kabul edilen FUE yöntemi ile saç dökülmesi yaşayan insanlara doğal görünümlü saçlara sahip olma imkanı sunulmaktadır. Soft FUE saç ekimi profesyonel ve uzman bir ekip tarafından uygulandığında çok iyi sonuçlar elde edilir. Böylelikle ömür boyu kalıcı ve uzan saçlara sahip olabilirsiniz.