Bölgesel Zayıflama

Cerrahi yöntemlerle karşılaştırıldığında; yara izi, ağrı, kanama, enfeksiyon riski olmayan, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bir yöntemdir. Selülit tedavisinde, uygun beslenme ile desteklendiğinde kilo vermeye de ayrıca yardımcı olur. Beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, yağ yakıcı diyetler ve egzersiz, bazı durumlarda bölgesel yağ birikintileri ve selülitten kurtulmak konusunda yetersiz kalabilir. Hormonal dengesizlikler, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağlanma ve selülitin en önemli nedenleri arasında yer alır. Bölgesel zayıflama fiyatları hangi işlemin uygulanacağına bağlı olarak elbette değişiklik gösterir.

Sadece uygulama yapılan bölgede rahatsız etmeyecek derecede bir sıcaklık hissedilebilecektir. Cilt yüzeyinde de işlem esnasında ısınma olacağı için yağ azalması sonrasında bölgede sarkma oluşmayacaktır. Bu sayede sağlıklı biçimde zayıflama gerçekleşmiş olacaktır. 1) Bölgesel zayıflama egzersizleri listesine köprü hareketi ile başlıyoruz. Bu şekilde pozisyon alın ve ellerinizi yerde sabitleyin.

Bu paketler standart olmayıp doktorunuz tarafından measurement özel olarak ayarlanabilmektedir. Diyet, spor ve sıvı tüketiminize dikkat etmeniz gerekir. Yağ hücrelerinin su düzeyi çevre dokulara göre yüksektir. İşte bu şekilde yağ hücreleri ısıtılarak eritilebilir. Bu uygulamanın sonunda da yine eriyen yağ hücreleri lenf ve kan yoluyla atılır. Bu sebeple çevre doku sağlam bırakılarak sadece yağ hücrelerinin etkilenmesi sağlanır. Başlık, vakum yaparak deri ve deri altı dokusunu kendine doğru çekerek o bölgedeki kan dolaşımını bir miktar azaltır ve yağ dokuları hareketsiz hale getirilir.

Zira inatçı yağların bu kadar “inatçı” olmasının sebebi yağ yakım sinyaline yeterli cevabı verememesi. Birçokay fırsatçı bölgesel zayıflama yalanı ile insanları kandırıyor. Kandırılmamak için ise tek yol mekanizmayı öğrenmek. Soğuk lazer uygulaması ile yağ hücrelerinin zarlarını etrafındaki hücrelere zarar vermeksizin çatlatarak aşırı yağı etkin bir şekilde acısız ve sızısız azaltır.

Uygulama yapılan bölgenin -four derecede kontrollü bir şekilde soğutulması prensibi ile yağ hücrelerinin yok edilmesini ve vücudun şekillenmesini sağlar. Çünkü buradaki yağ hücreleri daha büyüktür ve iç organlara daha yakındır. O nedenle bel çevresi kalın olanlar basen çevresi kalın olanlara göre metabolik açıdan daha risklidir. Ayrıca kolajen doku dediğimiz deri altında bulunan cildimizin sıkı durmasını sağlayan ve ağ gibi saran dokunun da radyofrekans ile ısınarak hasarlanmasını sağlayabiliriz.

Gücünü ayaklarınızdan ve elinizden alarak vücudunuzu kaldırmaya çalışın. Tam tepeye geldiğinizde kalça kaslarını sıkıp bırakın. Düzenli olarak köprü hareketini uyguladığınızda kalça bölgesi olmak üzere bacakları da inceltebilirsiniz. Belirli bölgeden zayıflamak isteyenler için diyet uygulanmaktadır. Bu diyet listesinde yağ yakımını hızlandıracak besinlere ağırlık verilir. Diyete düzenli şekilde uymak ve bölgesel hareketlerle diyeti desteklemek önemli bir kural olmaktadır.

Bölgesel İncelme Tedavisi Fiyatları

Kurtulmak istenilen, yerleşmiş bölgesel yağları öncelikle eritmek, selülitli bölgelerin görünümünü azaltmak için kullanılan güçlü bir sistemdir. Makinenin bir diğer özelliği de ayarı değiştirerek güçlü ultrason dalgaları aynı zamanda cilt sıkılaşması için fayda sağlayacaktır. Kavitasyon işlemi ile elde edilen sonuçlar, yağın ne kadar uzun süre var olduğuna ve ne kadar yoğun olduğuna, lenf dolaşımınızın ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak değişir. Yoğun, olgunlaşmış yağlar, olgunlaşmamış yağlara göre daha zor atılır. Bunlara karşılık kavitasyon, vücudunuzun oluşabilecek ihtimallere karşı yağ depolamak için sizinle savaşmasını engeller. Yağ, vücudun kendi filtrasyon sistemiyle işlenerek doğal olarak atılır.

  • Hücrelerin kolajen üretimini arttırarak cildin pürüzsü, canlı ve daha sıkı olmasını sağlar.
  • Genellikle kilo sorunu olmayan ama selülitli görüntüye sahip olan ve fazla yağlanma problemi olan kişilerde daha etkilidir.
  • Yağ dokularını küçülterek lazer ışınlarıyla ısı enerjisi vererek parçalanmasını sağlar.
  • Vücudun çeşitli yerlerinde meydana gelen bölgesel yağlanma durumları, öncelikle insan sağlığını tehdit eder.
  • Özel büyük başlığı ile tek seferde hacim olarak tarandığı için, etkisi daha fazla olur.
  • Smooth Shapes selülit tedavisinde en etkili sistemlerden biridir.

Özel bir teknoloji sayesinde o dokuları kontrollü bir şekilde belli bir zaman diliminde yaklaşık + 2 ila – eight C arasında soğutur. Aynı zamanda diğer dokuları korumak ve onlara hasar vermemek için onları da kısmen izole ederek çalışır. 2000 yılında Malatya Fen Lisesi’nden ve 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldu. BTL Vanquish ME sisteminde ise ne kadar fazla yağlı bölge var ise başarı oranı o ölçüde artmaktadır. Bu özelliği ile aşırı kilolu olunsa dahi uygulama başarı ile sonuçlandırılabilecektir.

Menü

Eğer bölgesel zayıflama merkezleri konusunda yatırım yapmayı düşünyorsanız yatırımcıya özel sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Hızlanan kan dolaşımı hedef bölgedeki yağ yakımını hızlandırmıyor. Bölgedeki yağların mevcut yağ yakım sinyalini daha kolay uygulamasını sağlıyor.

Ve bu hasarı fark eden vücudumuz da bağ dokusunda bulunan fibroblast denen hücrelerin aktivasyonunu arttırarak bu dokunun yenisini üretmeye başlar. Bu yeni doku eskisinden çok daha gergin ve sıkı bir doku olacaktır. Bu sayede kırışıklıklarda ciddi bir azalma sağlanacaktır. Uygulanan bölgeye ve hastanın vüminimize yağlanma oranına göre değişmekle birlikte yaklaşık 2-eight cm arasında daralma ve selülit görünümünde dikkate değer ölçüde düzleşme sağlanabilmektedir.

Kişinin hidrasyon oranı yeterli seviyede ise zayıf dahi olsa, fazla yağı seçip yalnızca hedeflenen bölgedeki yağa odaklanarak uygulama yapılabilmektedir. Kısaca kişi zayıf olsa bile tek bir bölgedeki yağlanma rahatsızlığı olması halinde işlem yapılabilmektedir. Temassız Estetik uygulaması, liposuctiona alternatif bir zayıflama yöntemidir. Uygulama bölgesindeki yağlar, azalırken bir yandan da incelmektedir. Bu sebeple uygulama yapılan bölge için kısa sürede tekrar yağ oluşumu mümkün değildir. Uygulama sırasında ağrı ya da acı hissedilmeyecektir.

Bölgesel zayıflama amacıyla kullanılmasının yanında çoğumuzun selülit olarak tariflediği derideki kozmetik problemin de azaltılmasında oldukça etkili sonuçlar verir. Aynı zamanda cilt sıkılaşmasında da etkisi olduğundan bu amaçla da kullanılmaktadır. İşlem yapılan alanda işlemden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ilk etkiler görülmeye başlar ve yaklaşık four. Ortalama daralma, işlem yapılan alan ve yağ dokusunun kalınlığına göre değişmekle birlikte 2 ila 15 cm.

Asıl etkisi soğuk ile yağ hücrelerinin donmasını, kristalize olmasını sağlayarak o hücrelerin ölmesi ve yavaş yavaş vücuttan lenf ve kan yoluyla atılması esasına dayanır. Bölgesel zayıflamanın kilo azaltma yöntemi olmadığını belirten Dr. Murat Baykır, uygulamayla ilgili metodlar, seanslar ve sonrasına dair merak edilen birçok konuya açıklık getirdi. Sıcak tüketilen patates, beyaz un ve pirinç gibi bazı gıdaların glisemik indeksi yüksektir. Glisemik indeksi yüksek olan bu yiyecekler aynı beyaz şekere benzer bir etki yaratarak, kan şekerini hızla yükseltip düşürür. O nedenle bu tür gıdaların beslenme düzeninde daha az yer almasına dikkat edilmesi gerekir. Uygulama sonrasında küçülen yağ hücreleri ile vücudun tepki vermesi yaklaşık 3 aylık bir süreyi kapsayacağı için, incelme three ay boyunca yavaş yavaş devam edecektir.