Lipoliz Ve Bölgesel Zayıflama Iğneli Lipoliz

Lipoliz uygulaması haftada 1 olacak şekilde 6-10 seans arası uygulanabilmektedir. Uygulama sonrası kişi konforlu bir şekilde hayatına devam edebilmektedir. Egzersiz yapmak ve dengeli beslenmek lipoliz uygulamasının etkinliğini artworkırmaktadır.

Eğer, kişi yürüyüş ve diyet yapmazsa olumlu sonuç almak mümkün olmaz. İşlem sonrası, günde bir saat yürüyüş ve karbonhidrattan fakir bir diyet önerilir. Kişi yürüyüşe başladıktan yaklaşık dakika sonra vüreduce yağ yakmaya başlar. Vücudun ilk yaktığı şey karbonhidratlar, ikinci sırada yağlar ve üçüncü sırada da proteinlerdir. Kişi, diyet programına uyup çokay fazla karbonhidrat yemediği için yakacak fazla karbonhidrat bulamaz. Karbonhidrat bulamayınca, ikinci sırada neyi yakması lazım?

Lipoliz Tekniği

Lipoliz sonrasında, tempolu yürüyüş ve spor ile fosfatidilkolin ve deoksikolik asit isimli enzimlerle parçalanan yağlar, vücut tarafından yakılmaya başlanır. Bu sebeple hastanın verdiği kilonun çoğu yağdan olur. Çünkü enzimlerin parçaladığı yağ asitleri dokuda hazır bir şekilde vüminimize tarafından parçalanmayı beklemektedir. Tıpkı liposuction amileyatları gibi bu da bir zayıflama yöntemi olmaktan çokay rejime, hatta spora dirençli olan, kalın yağ dokusu bulunan bölgelere yönelik bir uygulama. kilo fazlası olan bir kadın, lipoliz için iyi bir aday değildir. Zaten liposuctionda da o hastaya önce kilo verip, sonra gelmesi söylenir. Karaciğer rahatsızlığı ve hepatit geçmişi olanlar da perfect değil.

Yıllar boyunca, maalesef doğal yanak yağ birikimi vardır. İşte aşırı şişman erimeye getirmek Aqualyx® mümkün (yağ eritem enjeksiyonu) bir tedavidir. lipoliz için yeni Avrupa (şırınga ile yağ çözeltisi) tıbbi cihaz aktif madde Dihydroxycholansäure, onaylanmıştır. Aktif bileşen yağ hücrelerinin membran yol verir ve yağ içinde çözünmektedir.

Bir enjeksiyon yerlerini uyuşturmak gerekli değildir. Çokay hassas hastalarda, lokal anestezi ile Aqualyx® karıştırmak mümkündür. Tedaviden sonra hafif bir şişme ve kızarıklık ile basınç hassasiyeti olabilir. En az 21 gün gerekli aralıklarla üç kez tedaviler – genellikle ikinci seans sonrası, sonuç ise genellikle son enjeksiyondan 3 ila four hafta sonra görünür. Lipoliz uygulamasında, bölgesel yağlanmanın görüldüğü alana cm.’lik, çok ince iğnelerle PPC maddesi enjekte edilmektedir. Bu madde yağ hücrelerinin geçirgenliğini artırarak parçalanmasını ve karaciğer tarafından yok edilmesini sağlar. Sonrasında vücudun doğal lenfatik sistemiyle dışarı atılır.

Lipoliz, kısaca bölgesel yağlanmanın en yoğun olduğu yere yapılır. Uygulanacak bölge lokal anestetik bir krem ile gerekirse anestezi edilir. Ardından dezenfekte edildikten sonra, enjekte edilecek yerler belirlenir. İnce tek kullanımlık iğne ile belirlenen noktalara ürün verilir. Enjeksiyon sonrası masaj yapılarak verilen ürün eşit oranda dağılması sağlanır. Bu aynı zamanda sonradan görülecek ağrıları da azaltır. Eriyen yağ vücuttan 2 hafta içinde ter,idrar ve dışkı ile uzaklaştırılır.

  • Daha sonra vücudun metabolizması tarafından emilir.
  • Etken madde, çokay ince iğneler aracılığıyla uygulanır.
  • Bu nedenle genel şişmanlığı olan biri lipoliz için iyi bir aday değildir.
  • Rejime, hatta spora dirençli olan bölgesel yağ fazlalıklarını yok etmek için bir yöntemdir.
  • Vücut bölgesindeki yağ birikimlerini yok eden etkili bir lokal inceltme (bölgesel yağ eritme) yöntemidir.

Bu yüzden, tedaviye başlamadan önce karaciğer değerlerinin öğrenilmesi gerekiyor. Özellikle, kolesterolün neden olduğu göz altında biriken yağların giderilmesinde sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Erkeklerde çok rastlanan, sırtta biriken yağların tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır.

Lazer Lipomatik nedir?

Lipomatik uygulamasında kullanılan cihaz, lazer liposakşın uygulamasındaki gibi tedavi yöntemlerinin lazer ısısıyla yağ dokusunu ve bağ dokusunu eritme tekniğinden farklı bir tedavi yöntem. Bu yöntemde bağ dokusu zarar görmüyor. Titreşimler sayesinde yağ ve bağ dokuları ayrıştırılarak aynı anda vakumlanıyor.

Açığa çıkan yağ asitleri egzersiz ve diyet ile, su ve karbondioksit olarak vücuttan atılır. 2 haftanın sonunda, uygulanan vüminimize alanında incelmeler başlar. Şüphesiz başarı, yapılan yerin fazlalığına ve kullanılan ilacın miktarına bağlıdır.

Adres: Fulya Mah Büyükdere Cad .gün Apt. No: 26 Kat: 1 Daire: 2 Şişli

Cerrahi operasyonla yağların alınması sonrasında şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Bu çeşitli şekil bozukluklarının giderilmesi için de en etkili yöntemlerdendir. Kadınların en büyük problemlerinden olan selülite ve ciltteki portakal kabuğu görüntüsüne çare olmasıyla, kadınlar tarafından çokay tercih edilen bir uygulamadır. Lipoliz sonrasında, tempolu yürüyüş ve spor ile Fosfatidilkolin ve Deoksikolik Asit isimli enzimlerle parçalanan yağlar, vüminimize tarafından yakılmaya başlanır. Çünkü, enzimlerin parçaladığı yağ asitleri dokuda hazır bir şekilde vücut tarafından parçalanmayı beklemektedir. Kelime anlamı olarak Latince’de lipoliz ‘yağı parçalamak’ anlamına geliyor.

Kategoriler

Vüminimize, yağları doğal bir şekilde dışarı attığı için de liposuction operasyonları sonrası oluşan sarkma gibi etkileri bulunmaz. Lipoliz basit bir şekilde, yağ parçalayıcı enzimlerin yağ hücreleri içerisine verilmesi ve yağ hücrelerinin parçalanmasıdır.

Toplumumuzda, genelde karın çevresi daha yağlı olduğu için sıklıkla bu bölgeye yapılıyor. Basen de karın çevresi sonrası en sık yapılan ikinci bölgedir. Bazen, kişilerin üst vücutları ince olsa bile basenleri geniş olabilir. Veya bölgesel yağlanma yeri sütyen bölgesi, gıdı veya koltuk altı kenarındaki bölge olabilir.