Selülit Mezoterapisi

Mezoterapide enjekte edilen maddeler için standart bir typeül yoktur. Tanım olarak cildin portakal kabuğu görünümü alması durumuna selülit denir. Portakal kabuğu veya dalgalı cilt görünümü sıkışmış yağ hücrelerinden kaynaklanır. Sellülit obez, regular kilolu ve hatta zayıf kişilerde de görülebilir. Bu nedenle selülit, hemen hemen her kadında az çok vardır ancak erkeklerde nerdeyse hemen hiç selülit görülmez. Selülit tedavisi için mezoterapi günümüzün en yaygın selülit çözümlerinden biridir. Selülit vücudu yağlı, sağlıksız ve estetik dışı gösterebilir.

Çünkü bu operasyonla yağ hücresi ortadan kaldırılmamıştır. On dokuz bin kişide uygulama sonucu başarı oranının yüzde eighty;den fazla olduğunu da belirtmek gerekir. Mezoterapi selülit olan bölgelere enjekte edildiğinde typeülü, hücrelerin bölgesel metabolik hızı arttırarak yağ depolamasını önler ve bu da mevcut yağ hücrelerini parçalara ayırır. Vüminimize enjeksiyonları, uylukları, üst bacaklar, üst kollar, boyun bölgesi gibi yağlanmanın ve selülitin yoğun olduğu bölgelere uygulanır. Mezoterapi 20 yaşının üzerindeki hastalara önerilir, en etkili sonuç için four-6 seans yaptırmalısınız.

Selülit Tedavisinde Selülit Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Böylece cildin üst katmanlarını yani dermis katmanını daha derindeki dokulara bağlar. Zayıflama ve selülit tedavisinde mezoterapi tedavisi uzun yıllardan beri uygulanmaktadır.

Mezoterapi uygulamasında ince iğneler yoluyla farklı ilaç kokteylleri yağ dokusuna enjekte edilmektedir. Etkinliği kanıtlanmış bu tedavide kullanılan ilaç kokteylleri hastanın durumuna göre doğru seçilmelidir. Liposuction’la karıştırılmaması gereken nokta mezoterapinin cerrahi bir işlem olmamasıdır.

Seanslar kalça ve göbekte 10 dakika sürelidir 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör yardımıyla cildin orta tabakasına özel solüsyonların enjekte edilmesidir. Haftada bir veya 15 günde bir uygulanacak eight-12 seansta olumlu sonuç alınabilir. Kısa sürmesi ve hızlı sonuç alınması açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca, enjekte edilen karışımın içeriğinde vitamin, mineral ve antioksidan olduğundan cilt de düzelme ve gençleşme sağlanır. Kişi kendine dikkat etmez ve kilo almaya başlarsa, aldığı kiloların yine aynı bölgede toplanma ihtimali vardır.

  • Liposuction vücutta yapıldığı alandaki yağ hücrelerini parçalamakta ve anestezi altında uyglanmaktadır.
  • Mezoterapi ise yağ hücrelerini harekete geçirerek doğal yollarla atılmasını sağlayan sonrasında günlük yaşama direkt olarak dönebileceğiniz bir yöntemdir.
  • Mezoterapi uygulaması ile boyun, karın ve göbek yağları, bel ve sırt bölgesi, uyluklar ve diz bölgesi olmak üzere vücutta pek çokay bölgelerde uygulanıyor.
  • Enjeksiyon yapılan bölgede geçici doku altı kanamalarına bağlı olarak birkaç tane morluklar olabilir.

Mezoterapi sonrası kişiler 1,5-2 litre su tüketmelidirler. Zayıflama mezoterapisinden sonraki ilk three gün karbonhidrat ve yağ tüketiminden mümkün olduğunca kaçınmalı, three günden sonra da alınan kalori miktarına dikkat edilmelidir. Selülit için uygulama yapıldıysa selüliti arttıracak diüretiklerden yani özellikle kafein ihtiva eden çay, kahve ve koladan, yüksek kalorili gıdalardan uzak durulmalıdır. Mezoterapi tedavisi uygulanırken spor yapmak tedaviden alınacak sonucu olumlu yönde etkiler. Mezoterapi enjeksiyon uygulamak için çok ince iğneler kullanmaktadır. Amaç ciltte tahribata neden olan zayıf kan dolaşımı ve iltihaplanma gibi altta yatan asıl sorunları düzeltmektir.

Dengeli beslenme, düzenli egzersiz, zararlı alışkanlıkların bırakılması ile beraber belli zaman aralıkları ile tekrarlanan Selülit mezoterapisi ile düzgün deri görünümüne sahip olmak hayal değil. Selülit mezoterapisi oldukça etkili bir yöntem olup orta deri tedavisi olarak bilinmektedir. Ağız veya damar yoluyla alınan ilaçlar, sorunlu dokularda yeteri konsantrasyona ulaşamadığında bazı yan etkilere neden olabilmektedir.

Lazer, bölgedeki yağ dokularının parçalanmasını sağlayarak yağ hücrelerini sıvı hâle getirir ve vücuttan atılmasını sağlar. Selülit; aşırı yağ birikimine bağlı olarak, bağ dokularının yağ dokusuna sıkışması sonucu oluşan bir cilt problemidir. Vücudumuzda bulunan küçük bağ dokuları, yağ hücreleri arasında dikey şekilde uzanır.

Selülit Mezoterapisi İstanbul

Mezoterapi yöntemi ise selülitli bölgeye küçük iğnelerle uygulanarak sorunlu bölgeyi yeteri dozda verilen ilaçla ve herhangi bir yan etkiye neden olmadan tedavi etmektedir. Selülit tedavisinde kullanılan bu yöntemler, ameliyatsız yöntemler olduğu için oldukça avantajlıdır.

Her seansın arasında 15 gün olmasına dikkat etmelisiniz. Selülit mezoterapisinde, seans sayısı selülitin evresine ve uygulama yapılacak kişilerin yapısal özelliklerine göre belirlenir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Bu uygulamaların tamamında hasta aynı gün içerisinde günlük yaşamına dönebilir. Eğer sağlıklı yaşamaya da dikkat ederse kısa sürede selülitlerden kurtulabilir. Radyofrekans ile selülit tedavisinde cilt altındaki dokular ısıtılır, uyarılır. Böylece cildin yenilenmesi ve bölgedeki hücrelerin aktifleşmesi sağlanır. Bölgeye uygulanan yoğun ısı enerjisi, yağ yakımını da hızlandırarak selülitin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt sıkılaşır ve pürüzsüz görünüm kazanır.